26 ŞUBAT 2020 Çarşamba 03:52
Advert
Güncel
Giriş Tarihi : 04-05-2019 15:09

‘Veren El ile Alan Eli Buluşturma Günü’ 

Elazığ'da ihtiyaç sahibi 700 anne ve çocuk, " Veren El ile Alan Eli Buluşturma Günü" etkinliği ile bir mağazadan istedikleri kıyafetleri aldı.

‘Veren El ile Alan Eli Buluşturma Günü’ 

Elazığ İHH Derneği tarafından " Veren El ile Alan Eli Buluşturma Günü" etkinliği  kampanyası kapsamında 700 anne ve çocuğa kıyafet yardımında bulundu. Mülteci, yetim ve ihtiyaç sahibi ailelerin yer aldığı 700 kişi merkez ve ilçelerden araçlarla  kentte bulunan bir mağazaya getirilerek istedikleri kıyafetleri alması sağlandı.

Yaptıkları çalışma ile ilgili bilgi veren  İHH Yetim Birimi Kadın Sorumlusu Tuğba Erdoğan, “700 tane hem mülteci hem yetim hem de ihtiyaç sahibi ailelerimizin çocuklarını ve annelerini mağazada giydirdik. Bugün aslında ‘veren el ile alan eli buluşturma günü’.  İlçelerimizden gelen anneler ve çocuklar da bu mutluluğumuza ortak oluyorlar. Kendileri gelip burada bizzat seçerek kıyafet alıyorlar. Bir çok çocuğumuz bunun sevincini yaşıyor. Çünkü kendi bayramlıklarını kendi elleriyle ve kendilerinin hoşuna gidecek şekilde seçerek alıyorlar.Bu hayırdan ve bu güzel programdan yararlandılar” dedi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA