Güncel Haberler
Giriş Tarihi : 25-05-2017 08:04   Güncelleme : 25-05-2017 08:12

Vali Zorluoğlu'ndan Başhekim Saldırısı Açıklaması

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Başhekim Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen’in Elazığ ve ülke için önemli bir insan olduğunu söyledi.

Vali Zorluoğlu'ndan Başhekim Saldırısı Açıklaması

Medikal işiyle uğraştığı öğrenilen S.G., görüşme bahanesiyle girdiği başhekim Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen’i odasında 3 el ateş ederek vurmuş, Berilgen 5 saatlik müdahaleye rağmen hayatını kaybetmişti.

Fırat Üniversitesi Hastanesi morguna gelen ve saldırıyı kınayan Vali Murat Zorluoğlu, Başhekim Berilgen’in alçakça saldırı neticesinde ölmesinin üzüntülerini daha da artırdığını, çok üzgün olduğunu ifade etti. Vali Zorluoğlu, “2,5 yıldır çok yakın olarak çalıştığım, çeşitli vesileler bir araya geldiğim ve ailecek de hukukumuz olan bir mesai kardeşimdi. Allah rahmet eylesin. Geride bıraktığı ailesine ve Elazığlı hemşerilerimize baş sağlığı diliyorum. Tabi Said hocayı ben esasında geçen yıl burada emniyet müdürlüğüne yapılan saldırıda yaralananlar için verdiği mücadeleden hatırlıyorum. Kendi ve ekibi özveriyle çalışarak o gün ve sonrasında çok değerli hizmetler verdi. Tunceli ve Bingöl’den ne zaman yaralı bir asker, polis gelse kapıda karşılayıp taburcu oluncaya kadar üst düzey alakadar olurdu. Çok iyi temiz bir Müslüman olduğuna da şahadet ediyorum” dedi.

“Geniş çaplı soruşturma başlatıldı"

 

Geniş çaplı bir adli ve idari soruşturma başlatıldığını vurgulayan Zorluoğlu, “Olayın siyasi bir boyutu yoktur. Terörle alaka bir tarafta bulunmuyor. Adi bir cinayet olarak duruyor. Adli ve üniversite bünyesinde idari soruşturma başlatıldı. Sonuçlarını da kamuoyuyla paylaşacağız ama böyle güzel bir insanı bu şekilde kaybetmek ilimiz ve ülkemiz için çok büyük bir noksanlıktır” diye konuştu.