Güncel
Giriş Tarihi : 25-04-2020 21:55   Güncelleme : 25-04-2020 21:55

Vali kaldırım'dan yaşlılara ışkın

Elazığ valisi Çetin Oktay Kaldırım, sokağa çıkma yasağı kısıtlaması olan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımıza, bölgemizde yetişen doğal şifa olan ışkın gönderiyor.

Vali kaldırım'dan yaşlılara ışkın

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, Korona virüs nedeniyle sokağa çıkma yasağı kısıtlaması olan 65 yaş üstü vatandaşlarımız için bölgemizde yetişen ve doğanın muzu da diye bilinen ışkın dağıtılacağını söyledi. Doğu Anadolu’nun yüksek yamaçlarında doğal olarak yetişen ve çeşitli adlarla tanınan "Doğunun Muzu” olarak bilinen Işkın, Elazığ'da tezgahları doldurdu. Bu kapsamda sokağa çıkma yasağı kısıtlamasında bulunan 65 yaş ve üstü vatandaşlar için Vali Kaldırım, ışkın dağıtılacağını açıkladı.

"DOĞAL İLAÇ IŞKIN"

Vali Kaldırım sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, evde kalan yaşlılarımıza doğal ilaç olan ışkını ulaştırılacağını ifade etti. Vali Kaldırım twitter hesabında yaptığı paylaşımda," Doğal ilaç ışkın... Elazığımızın bereketli dağlarında yetişen şifa kaynağı Işkın'ı evlerinden çıkamayan yaşlılarımıza ulaştırıyoruz. Şimdi tam zamanı" diye ifade etti.