Asayiş
Giriş Tarihi : 28-06-2019 08:21

Silahlı bıçaklı kavga: 2 ölü 2 yaralı  

Silah, bıçak ve  beyzbol sopasının kullanıldığı kavgada,  2 kardeş öldü, 2 kardeş yaralandı  

Silahlı bıçaklı kavga: 2 ölü 2 yaralı  

Elazığ’da  çıkan silahlı, bıçaklı ve sopalı kavgada 2 kardeş öldü, 2 kardeş ise yaralandı.  

Olay,,kent merkezinde Ahmet Aytar  Meydanında gerçekleşti. Edinilen bilgiye göre, aralarında dükkan kiralama meselesi bulunan Muhammet (38) ve Kadir Karagül (35? kardeşler  ile Harun ve İsa Reşitgüler kardeşler  arasında  tartışma çıktı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu  iki taraf yanında getirdikleri bıçak, beyzbol sopası, bijon anahtarı ile birbirine girdi.

Kavga sonucu  Reşitgüler kardeşler bıçakla yaralandı. Yaralı kardeşler olay yerinden kaçarken içlerinden biri silahla karşı tarafa ateş etti.  Karagül kardeşler de ağır yaralandı.Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda sağlık ve polis ekini sevk edildi.

Karagül kardeşler ambulansla  Fırat Üniversitesi ve özel bir hastaneye kaldırıldı. Yaralı kardeşlerin ikisi de  yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Olay yerinden yaralı halde kaçan Reşitgüler kardeşler ise Yeni Mahalle’de sığındıkları dükkanda sağlık ekiplerinden yardım istedi.Onlarda ambulanslarla alınarak Fethi Sekin Şehir Hastanesine kaldırılıp tedavi altına alındı.

Polis ekipleri olay yerinde inceleme yaptı.Yapılan inceleme de olay yerinde boş kovanların yanı sıra, bıçak,beyzbol sopası ve bijon anahtarı bulundu.