Güncel
Giriş Tarihi : 26-07-2019 18:50   Güncelleme : 26-07-2019 18:56

Özel İdaresi bazı branşlardaki işçi alımlarını durdurdu

Özel İdaresi bazı branşlardaki işçi alımlarını durdurdu

 

Elazığ İl Özel İdaresi Personel A.Ş. bünyesinde istihdam edilmek üzere operatör - şoför ve değişik pozisyonlardaki 48 personel alımı için Elazığ İl Özel İdaresi açıklama yaptı.

Yapılan açıklamada şunlar ifade edildi,"Elazığ İl Özel İdaresi Personel A.Ş. bünyesinde istihdam edilmek üzere operatör - şoför ve değişik pozisyonlardaki 48 personel alımı için 12.07.2019 tarihinde ilana çıkılmış ve 22.07.2019 gününe kadar gelen başvurular kabul edilmiştir.

Devam eden soruşturma ve kamuoyundaki hassasiyetler dikkate alınarak 1. grupta yer alan pozisyondaki alımlar (Coğrafyacı, Şehir Plancısı, Çevre Mühendisi, İnşaat Mühendisi, Harita Mühendisi, Elektrik Teknikeri, Makine Teknikeri, Elektrik Teknisyeni, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Personeli, Büro Görevlisi, Bahçıvan ve Büro Görevlisi/Engelli) durdurulmuştur.

 2. grupta yer alan şoför ve operatör pozisyonlarına müracaat edenler, kadro sayısının 4 katı kadar sayıda olmak üzere; noter huzurunda, katılımcılara, yerel televizyonlara ve basına açık bir şekilde kuraya tabi tutulacaklardır.

Kurada isimleri çıkanlar uygulama sınavına tabi tutulacaklar ve uygulama sınavı kamera ile kayıt altına alınacaktır. Bütün bu süreçler basına ve kamuoyuna açık bir şekilde, şeffaf olarak yürütülecek.''denildi.