Güncel
Giriş Tarihi : 12-03-2018 09:30   Güncelleme : 12-03-2018 09:30

(Özel Haber) “İlçelerimizin günahı nedir! ”

Kovancılar Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, haberelazig.com sitemize özel açıklamalarda bulundu. Başkan Özdoğan Kovacılar İlçesindeki esnafların sorunları ve ilçenin sorunları hakkında bilgiler verdi.

(Özel Haber) “İlçelerimizin günahı nedir! ”

“SANAYİ SİTEMİZ YETERSİZ”

Kovancılar ilçesinin sanayi sorunu çözülmedikçe Kovancıların gelişmesinin zor olduğunu belirten Kovancılar Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı Ahmet Özdoğan, “Kovacılar ilçemizin sanayi sitesi 30 yıl önce yapıldı. Şimdi ise talepleri karşılamıyor. Sitemizde yetersiz dükkanlar var. Özellikle mermercilerimiz sitenin dışında yerleri yok. Sanayi sitesinin çözümü için acil olarak yetkilerimiz destek bekliyoruz. Ülke olarak dışardan yatırımcı beklerken içerdeki yatırımcıyı göz ardı etmemiz lazım. Sanayimize çözüm bulmadan ilçemizin gelişmesi imkanı yoktur”.

“DESTEKLERDEN İLÇELERİMİZDE FAYDALANSIN”

Başkan Özdağan: “Organize sanayisi olan yerlere devletimiz çok büyük destek veriyor. Ama ilimizde organize sanayi var ama ilçelerimizde yok. Bu durumda ise ilçelerimizdeki vatandaşlarımız faydalanmıyor. İlçeler destekten faydalanamadığı için işadamlarımız ilçeye yatırım yapmıyor. İl’e yatırım yapıyor ilçelere yatırım yapmıyor. Bizler illerin faydalandığı destekten ilçelerinden faydalanması istiyoruz. İstatistiklere göre Kovancılar sürekli olarak büyüyor. Bende şunu söylüyorum destek olunmasa Kovancılar hızlı şekilde küçülecek. Kovacılar ilçemizin nüfusu azalmaya başladı. Bunun nedeni de işsizliktir. Önlemlerimizi almasak ilçemiz göç alan değil de, göç veren bir ilçe olur” ifadelerine yer verildi.