Güncel
Giriş Tarihi : 01-07-2019 07:46

Orman yangını korkuttu

Yangın kontrol altına alınmaya çalışılırken ormanlık alanın yanı sıra ekili arazinin de zarar gördüğü öğrenildi.

Orman yangını korkuttu

Elazığ’ın Keban ilçesinde  ormanlık alanda  yangın çıkarken, ekili araziye de sıçradı.Ekipler ve vatandaşların müdahale ettiği yangın  kontrol altına alınmaya çalışıldığı öğrenildi.  

Edinilen bilgiye göre,  saat 17.00 sıralarında Keban ilçesinin Bükümlü köyündeki ormanlık alanda henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın  çıktı. Rüzgarında etkisi ile büyüyen  yangın kısa sürede büyüyerek  buğday tarlalarına da sıçradı.  Köy sakinlerinin haber vermesi üzerine olay yerine Elazığ,  Keban , Ağın  ve çevre ilçelerden itfaiye ekipleri sevk edildi.  Yaklaşık 700 dönüm ekili ve ormanlık alanın kül olduğu yangında,  ulaşılamayan noktaları açmak için olay yerine greyder, kepçe ve iş makineleri gönderildi.

Yangının kontrol altına alınması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.Yaklaşık 700 dönümlük alanın yok olduğunu dile getiren köy sakinlerinden  Alparslan Orhan “Tek teselli can kaybının olmayışıdır. Allah devletimize zeval vermesin. Tüm birimleriyle gayret ediyorlar. İnşallah yakın saatler içerisinde yangın tamamıyla söndürülür” dedi.