Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 10-01-2019 13:03   Güncelleme : 10-01-2019 13:03

Minik öğrencilerden Mehmetçiğe atkı, bere ve mektuplu destek

Kumluca'da Cumhuriyet İlkokulu öğrencileri Elazığ'da görev yapan Mehmetçikler için ördükleri atkı ve bereler ile yazdıkları mektupları İlçe jandarma komutanlığına teslim etti.

Minik öğrencilerden Mehmetçiğe atkı, bere ve mektuplu destek

Öğrencileri  ve okul  yönetimini , Kumluca  ilçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin ve Kumluca   İlçe Jandarma Komutanı  Yüzbaşı Mehmet Demir karşıladı.  Minik öğrenciler  ördükleri  atkı ve bereleri  İlçe Jandarma Komutanı  Mehmet Demir' e  teslim etti.  Ziyarette öğrencilerin okudukları mektuplar  duygulandırdı.

Sosyal  Sorumluluk Projesinin amacını anlatan  Sınıf Öğretmeni  Safiye Kahraman, "Vatanseverlik , yardımlaşma ve paylaşma gibi değerlerimizin öğrencilerimizde  kalıcı olması amacıyla  'Minik eller asker ağabeylerini  istiyor' isimli  sosyal sorumluluk projesini gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz her bir ilmekte sevgilerini  işledi. Proje ile  değerlerimiz kalıcı hale geldi. "  dedi.

Kumluca  İlçe Jandarma Komutanı  Yüzbaşı  Mehmet Demir ise  "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin askerin her türlü ihtiyacını karşıladığını, atkıya ve bereye madden ihtiyacı olmadığını ancak manevi desteğe ihtiyacı bulunduğunu  söyledi. Demir, "  Türk milleti askerine destek oluyor. Küçük  hediyeler  askerimiz için  büyük güç  ve motivasyon kaynağı  olacaktır " dedi.

Öğretmenlere  büyük iş düştüğünün altını çizen Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin ise   "Öğrenciye vatan ve millet sevgisi aşılanmalıdır. Vatan ve millet sevgisi aşılanmayan birey  yirmili yaşlarda telafisi olmuyor. Bu proje  askerimize  Türk milletinin arkasında olduğunu gösteren  örnek davranıştır. Çift taraflı bir kazanım var. Türk Milleti askerine sahip çıkıyor. Öğrenciler dayanışma  ve askerine minnet duygusu kazanmış oluyor. Projede emeği geçen  okul yönetimi ve veliler e teşekkür ederim" diye konuştu.

AdminAdmin