Güncel
Giriş Tarihi : 17-06-2019 14:20

kursiyerler eğitimlerini tamamladı

Fırat Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası tarafından yürütülen “Teknoloji Odaklı Girişimciliğin Artırılması ve Yaygınlaştırılması” projesiyle eğitim alan kursiyerler eğitimlerini tamamladı.

kursiyerler eğitimlerini tamamladı

50 kursiyer, 1 hafta boyunca “Teknoloji Odaklı Girişimciliğin Artırılması ve Yaygınlaştırılması” projesiyle ücretsiz olarak eğitim aldılar. Kursiyerler sertifikalarını düzenlenecek törenler alacaklar.

Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası, şimdiye kadar Fırat Kalkınma Ajansı, İŞ-KUR ve KOSGEB desteğiyle 1.500 kişiye eğitimler verdi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Elazığ Tuhafiyeciler ve Konfeksiyoncular Esnaf Odası Mitat Ulaş, “Teknoloji Odaklı Girişimciliğin Artırılması ve Yaygınlaştırılması” projesiyle eğitim alan kursiyerlerin eğitimlerini tamamladıklarını ifade ederek eğitimlerin çok verimli geçtiğini söyledi.

Başkan Ulaş, “Eğitimlere desteklerinden dolayı Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu’ya sonsuz teşekkür ediyorum. Oda olarak eğitimlerimiz bitmeyecek. “Teknoloji Odaklı Girişimciliğin Artırılması ve Yaygınlaştırılması” eğitimlerinde 50 kardeşimiz eğitim aldı. Kısa süre sonra düzenleyeceğimiz sertifika törenimizle esnaf kardeşlerimize belgelerini teslim edeceğiz. Şükürler olsun ki göreve geldikten sonra esnaflarımızdan hiç uzaklaşmadık. Hep onlarla iç içe olduk. Göreve geldiğimiz gün itibariyle Fırat Kalkınma Ajansı, KOSGEB İŞ-KUR İl Müdürlüklerimizin işbirliğiyle 1.500 esnafımıza eğitim verdik. Bu eğitimlerde bizlere destek olan Fırat Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu’ya, İŞKUR İl Müdürü Abdullah Bağcı’ya ve KOSGEB İl Müdürü Şaban Yaşa’ya çok teşekkür ediyorum” dedi.