Asayiş
Giriş Tarihi : 13-07-2019 22:59

Jandarma GPS'inden hırsızlığı ortaya çıkardı

Elazığ’da bir ihbarı değerlendirip şüpheli aracı yakalayan jandarma ekipleri, GPS kaydından 50 bin TL'lik hırsızlığı ortaya çıkardı, 2 şüpheliyi yakaladı.

Jandarma GPS'inden hırsızlığı ortaya çıkardı

Edinilen bilgiye göre, bir hurdacı şüpheli şahısların bir  araçla gelerek  çeşitli malzemeleri satmaya çalıştığını İl Jandarma Komutanlığı’na bildirdi.Malzemelerin hırsızlık sonucu elde edildiği üzerinde duran  ekipler, hurdacının bulunduğu mahallede  içerisindeki 1 şahısla birlikte  aracı yakaladı.  Yapılan sorgulamalarda aracın kiralık olduğu anlaşılması üzerine ekipler GPS kayıtlarını inceledi. Yapılan incelemede  aracın  3 saat 45 dakika  boyunca   Diyarbakır yolu üzerinde bir tesisin yakınında beklediği tespit edildi.

Tesiste yapılan kontrolde araç içerisinde ele geçen  50 bin TL değerindeki  malzemelerin tesisten çalındığı belirlendi. Yapılan çalışmada  araçta yakalanan şüphelinin birlikte hareket ettiği bir şahısta kent merkezinde gözaltına alındı.

Gözaltına alınan 2 şüpheli ifadesi alınmak üzere merkez karakoluna götürüldü. Hırsızlık olayı ile ilgili bir şüphelinin daha arandığı öğrenilirken,çalıntı malzemelerin sahibine teslim edildiği bildirildi.