KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 04-11-2022 13:42   Güncelleme : 04-11-2022 13:44

Hipodromuna sanatsal dokunuş   

TJK Elazığ Hipodromu'nda yer alan heykel atölyesinde gönüllü personeller tarafından üretilen at heykelleri alandaki yerini almaya başladı

Hipodromuna sanatsal dokunuş   

Hipodrom tarafından dökümü yapılan heykeller, Emekli Öğretim Üyesi Sanatçı Yaşar Sabri Şanlı’nın koordinesinde farklı bir estetik kazandı. Yurtbaşında bulunan Elazığ Hipodromunun giriş bölümüne belirli aralıklarla konular at heykelleri görenlerin ilgisini çekmeyi başardı. Günlerce süren çalışma neticesinde tamamlanan heykeller asıllarına birebir uygun şekilde tamamlanarak hipodroma sanatsal bir hava kazandırdı. 
Elazığ Hipodromunda yürütülen çalışmayı değerlendiren  çalışma koordinatörü Emekli Öğretim Üyesi Sanatçı Yaşar Sabri Şanlı, “Buradaki çalışma Hipodrom Müdürü Muhammet Demirçelik’in isteğiyle ortaya çıkmış bir durum. Hipodromların doğasına uygun esas malzeme at. Burada elbette öne çıkması gereken sembol de bu olmalı. Gönüllü heykeltıraş olan Ali Çelik beyin önderliğinde,  yine burada muhasebe şefi olarak çalışan ve Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğrencim olan Kaya Çetinkaya kardeşimizle heykellerin yapım işini tamamladık” dedi. 

AdminAdmin