Politika
Giriş Tarihi : 10-05-2020 16:13   Güncelleme : 10-05-2020 16:13

Gürsel Erol; ‘Darbeyi zabıta mı yapacak’

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol FOX tv Çalar saat hafta sonu programı konuk oldu.

Gürsel Erol; ‘Darbeyi zabıta mı yapacak’

Ulusal televizyon kanalının  programına katılan CHP ElazığMilletvekili Gürsel Erol, Darbeyi Çankaya ve Ankara Büyükşehir Belediyesi zabıta memurlarının mı  yapacağını söyledi.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol sabah katıldığı FOX tv’ de  İlker Karagöz’ün sundu Çalar saat hafta sonu programında darbe yapabilecek kişilerin elinde silah olan kişilerin olduğunu bir il başkanı veya grup başkanın söylemleriyle tüm Türkiye de gündem değiştirmenin gerilim ve karşıtlık üzerinden günden oluşturmanın bir anlamı olmadığının altını çizdi.

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol katıldığı Televizyon programında yaptığı açıklamada, “Darbeyi kim yapacak Çankaya Belediyesini veya Ankara Belediyesinin zabıtası yapmaz. Yapacak olan kurum kimdir. Elinde silah olan kurumdur. Türk Silahlı kuvvetleridir. Bak bakalım orada gerçekten FETÖ’cüler kalmış mı? Araştır darbe yapacak halen bir güç var mı? Devamlılığı var mı gereğini yap. Milli istihbaratta veya emniyette var mı?  Silahı elinde kimin varsa tankı topu kim varsa o darbe yapma şansı var. Geçmiş tarihte bunun örnekleri var. Sen gelip te bunun bir il başkanı veya grup başkanın söylemleriyle tüm Türkiye de gündem değiştirmenin gerilim ve karşıtlık üzerinden günden oluşturmanın bir anlamı yok. Yazık günah fakir fukara çaresiz. Günde yüzlerce insan bizi arayıp ekmek isteyip iş istiyorlar.” dedi.