Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 09-06-2015 21:44   Güncelleme : 09-06-2015 21:44

FIRAT ÜNİVERSİTESİ'NE YABANCI ÖĞRENCİ AKINI

FIRAT ÜNİVERSİTESİ'NE YABANCI ÖĞRENCİ AKINI

FIRAT ÜNİVERSİTESİ'NE YABANCI ÖĞRENCİ AKINI

Fırat Üniversitesinin Uluslararası bir üniversite olma yolundaki çalışmaları yabancı öğrencilerinde ilgisini Elazığ’a ve Fırat Üniversitesine çevirdi. 
Fırat Üniversitesi’nde 2015-2016 eğitim öğretim yılında okumak isteyen yabancı uyruklu öğrenciler için Uluslararası Öğrenci Sınavı yapıldı. Sınav Fırat Üniversitesi dışında Gana, Özbekistan ve Nijerya gibi 3 merkezde daha yapıldı. 
Fırat Üniversitesi tarafından yapılan sınavlara birçok ülkeden öğrenci yoğun ilgi gösterirken, sınavlara Amerika, Almanya, Hollanda, Avusturya, Rusya, Suriye, Azerbaycan, İran, Özbekistan, Türkmenistan, Afganistan, Filistin, Somali, Fas, Mısır, Ürdün, Bulgaristan ve Japonya gibi ülkelerden 700 civarında yabancı öğrenci başvuruda bulundu.
Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Fırat Üniversitesinin diplomasının dünya çapında etkili olmasının yabancı öğrencilerin Fırat Üniversitesini tercih etmesi yönünde etkili olduğunu belirterek, çok sayıda ülkeden öğrencinin Fırat Üniversitesinde okumak için sınava girdiğini söyledi.
Prof. Dr. Demirdağ, “Yabancı öğrenci sayımızı artırmak için yoğun bir çalışma yaptık. Türkiye’ye gelemeyen diğer ülkelerdeki öğrencilerimiz için sınav merkezleri oluşturduk. Amacımız yabancı öğrenci sayımızı artırmaktır” dedi.