Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 21-04-2015 21:44   Güncelleme : 21-04-2015 21:44

FIRAT ÜNİVERSİTESİ BAKÜ'DE TANITILDI

FIRAT ÜNİVERSİTESİ BAKÜ'DE TANITILDI

FIRAT ÜNİVERSİTESİ BAKÜ'DE TANITILDI

KÜNİB’in Yükseköğrenim öğrenci dolaşımını hızlandırmak için organize ettiği “KÜNİB Üniversite Tanıtım Günleri” eğitim fuarlarının ikincisi; 11-12 Nisan 2015 tarihlerinde Azerbaycan’ın Bakü şehrinde yapıldı.

Fuara katılan 48 üniversiteyi yaklaşık 3500 öğrenci ve yakını ziyaret etti. Elazığ’ın büyük ve güzel bir şehir, Fırat Üniversitesi’nin ise büyük başarılı ve güzel bir üniversite olduğu anlayışı üzerine bina edilen tanıtım etkinliği, Azerbaycanlılar tarafından ilgi ile karşılandı.

 Fırat Üniversitesi’nin köklü bir üniversite olduğu, bilimsel skorları açısından Dünya’da ve Türkiye’de bilinen pek çok üniversiteden daha iyi düzeyde olduğu vurgulandı. Özellikle Fırat Üniversitesi’nin Türkiye dışında yaşayan öğrencilere sağladığı kolaylıklar, kontenjan ve düşük maliyetli yükseköğrenim olanakları, fuara katılanlar tarafından çok cazip bulundu.

Fırat Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Yrd. Doç. Dr. İlhan Oğuz Akdemir tanıtım günleri ile ilgili yaptığı açıklamada; “Oldukça faydalı etkinlikler gerçekleştiriyoruz. Tanıtım fuarları ve fuarlarda sağlanan çoklu işbirliği çalışmaları ile üniversitemizin marka değerini yükseltmeye gayret gösteriyoruz. Öyle ki katıldığımız tanıtım etkinliklerinin en başarılı ekipleri olarak dikkat çekiyoruz. Bakü fuarının da en aktif tanıtım yapan ekibi seçildik.  Büyük ve başarılı bir üniversiteyiz ama farkındalık sorunumuz var. Bu sorunu aşma yollarından birisi de benzer etkinliklere yoğun bir şekilde katılmaktır. Türkiye’ye, ortak tarihimizin ve kültürümüzün olduğu ülkelere ve Dünya’ya, Üniversitemizin adını, bilimsel başarılarını, eğitim fırsatlarını ve Elazığ’ımızı tanıtmak ve duyurmak bizim için önemli bir hedeftir” dedi.

Tanıtım günlerinde, Fırat Üniversitesi’ni Prof. Dr. Etibar Penahlı, Yrd. Doç. Dr. İlhan Oğuz Akdemir ile birlikte Azerbaycan’lı öğrenciler; Ferahim Mustafazade, Gısmat Sheykhakıyev ve Hikmat Habipzade temsil etti.

 

 

 

 

Kaynak:Fırat Üniversitesi