Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 08-06-2015 19:57   Güncelleme : 08-06-2015 19:57

FIRAT ÜNİVERSİTESİ ALMANYA'DA TANITILDI

FIRAT ÜNİVERSİTESİ ALMANYA'DA TANITILDI

FIRAT ÜNİVERSİTESİ ALMANYA'DA TANITILDI

Fırat Üniversitesi, tanıtma ve marka değerini yükseğe taşıma hedefi doğrultusunda farklı yükseköğretim toplantılarına katılmaya devam ediyor. Bu yıl beşincisi düzenlenen TRUCAS yükseköğretim günleri, 22-24 Mayıs 2015 tarihleri arasında, Almanya’nın Köln, Stuttgart ve Münih şehirlerinde yapıldı. Fuarda Fırat Üniversitesini, Basın-Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü Yrd. Doç. Dr. İlhan Oğuz Akdemir ile Alman Dili ve Edebiyatı Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Bülent Kırmızı temsil etti. 
Etkinlikte Fırat Üniversitesinin bilimsel başarıları, kampüs yaşamı, güzellikleri, cazip tahsil şartları ve ilk defa düzenlenecek olan yabancı öğrenci sınavı (YÖS) ve başvuruları ile ilgili bilgiler aktarıldı. 
Türkiye’den 53 Yükseköğretim kuruluşunun katıldığı fuara, Özellikle Almanya’da yaşayan Türk aileler, fuara ve Fırat Üniversitesi standına yoğun ilgi gösterdiler. 3 ayrı şehirde fuarı yaklaşık 3500 öğrenci ve yakınları ziyaret etti. 
Hollanda, Belçika ve Avusturya’dan gelip Fırat Üniversitesi’nin standını ziyaret eden gurbetçilerimiz övgü dolu cümleler kurdular. Türkiye’nin yükseköğretimde kat ettiği mesafenin farkında olan gurbetçiler artık çocuklarını Türk Üniversitelerinde okutmak istediklerini belirttiler. 
Fırat Üniversitesi; hem Avrupa’da yaşayan başarılı Türk öğrencilerin Üniversitemize gelmesini, hem de Türkiye’nin köklü ve başarılı üniversitelerinden birisi olduğu anlayışını, Türkiye’ye, ortak tarihimizin ve kültürümüzün olduğu ülkelere ve Dünya’ya gösterme hedefine yönelik olarak çalışmaya devam edecektir.