Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 01-12-2015 10:34   Güncelleme : 01-12-2015 10:34

Fırat Üniversitesi Hızla Büyüyor

Fırat Üniversitesi Hızla Büyüyor

Fırat Üniversitesi Hızla Büyüyor

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Üniversitede Sağlık ve Spor alanlarında gerçekleştirilen yatırımlarla ilgili bir basın toplantısı düzenledi.

Basın toplantısı öncesi üniversitede yapılan spor yatırımlarını gazetecilerle birlikte gezen Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ahmet Kazez, Prof. Dr. Mehmet Cebeci, Genel Sekreter Prof. Dr. Sadettin Tanyıldızı, Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Said Berilgen ile Yapı İşleri Daire Başkanı Mehmet İnallı ile birlikte gazetecilere spor yatırımları ile ilgili çeşitli bilgiler verdi.

Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, üniversitede çevre düzenlemesi, yaşam alanları ve spor komplekslerinin yapımı noktasında birçok yatırım gerçekleştirdiklerini belirterek, “ Rektörlük kampüsünde Veteriner Fakültesinin yanında 2 adet futbol ve uluslararası standartlara uygun 2 adet tenis kortu ile soyunma odaları ve çevre düzenleme çalışmaları ile birlikte tamamlandı. Bu tesislerimizi öğrencilerimizin, akademik ve idari personelimizin hizmetine sunmuş bulunmaktayız. Amacımız üniversitemizi daha yaşanabilir daha tercih edilebilir mekân haline getirmek. Öğrencilerin tercihlerini etkilemek için üniversitelerin sosyal imkânları, spor alanları, çevre düzenlemesi bunlar tercih sebeplerinden bazılarıdır. Bunu yanında güçlü bir akademik kadroya sahibiz. Üniversitemizin yollarıyla, ışıklandırmasıyla ve her yönüyle örnek olması lazım. Bizde bu çerçevede böyle bir hamle başlattık. 3 yıllık sürede gerçekleştirdiklerimiz faaliyetlerimizin bir kısmını siz değerli basın mensupları ile birlikte gözlemledik. Bunu yanında bölgemizde tek olan 5500 kapasiteli olimpik kapalı spor salonu tamamlandı. Modern anlamda uluslararası müsabakaları ev sahipliği yapacak donanıma sahip bir spor salonu. İçerisinde saunasından, konferans salonlarına, engelli sporcular için özel tasarlanmış soyunma odaları ve lavabolar ile hepsi özel düşünülerek yapılmış bir komplek. Spor salonunun temeli 1994 yılında atılmış adeta bir kangren haline gelmişti. Bizde enerjimizi ve çalışmalarımızı buraya yoğunlaştırarak bu dev spor tesisini Elazığ’a ve üniversitemize kazandırdık” dedi.

Gazeteciler ile birlikte spor yatırımları gezisini tamamlayan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, daha sonra Diş Hekimliği Fakültesi ile Fırat Üniversitesi Hastanesi’nde yapımı süren yeni poliklinik binası ile Radyasyon Onkolojisi Merkezi Binasını gezdi.

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Tıp Fakültesi Konferans Salonunda Gazetecilere yapılan çalışmalarla ilgili bir sunum gerçekleştirdi.

FIRAT ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNE SAĞLIK YATIRIMLARI…

Fırat Üniversitesi Hastanesinde yapılan sağlık yatırımlarından da bahseden Rektör Prof. Dr. Demirdağ, “Fırat Üniversitesi Hastanesi yeni poliklinik binası 2014 yılında 24.990.691,13 TL bedelle ihale edilerek inşaatına başlandı. İçerisinde 7 adet Class 1A ile 14 adet Class 1B, toplam da 21 adet ameliyathane bulunmaktadır. Bu ameliyathaneler dünya standartlarına uygun şekilde yapıldı. Poliklinik binası inşaatının %95’i tamamlanmış olup, 3 ay içinde hizmete açılması planlanmaktadır. 
Bunun yanında Yeni doğan yoğun bakım ünitesinde yenileme çalışmaları yapıldı. 52 tane modern son teknoloji küvezler alındı. Yeni doğan yoğun bakım ünitesine bölgemiz dışında Kuzey Irak’tan bile hasta gelmektedir. 
Radyasyon Onkoloji Merkezi binamız tamamlanma aşamasında. İçerisindeki aletlerin kurulu ile 1.5 aya kadar hasta kabulüne başlayacağız. Yaklaşık 5 Milyon Dolarlık bir cihazı Sağlık Bakanlığının destekleriyle hastanemize kazandırdık.
Bunun yanında Fırat Üniversitesi Hastanesinin yeni poliklinik binalarının üzerine modern yeni ameliyathaneler kazandıracağız.
Hasta konforunu artırmak için hastanemizin çeşitli birimlerine modern cihazlar ile radyoloji bölümümüz için yeni emar ve röntgen cihazları aldık.
Tüp bebek merkezimizi cihazlarından içerisindeki hasta muayene salonuna kadar yeniledik.
Hastanemizdeki servislerde bulunan hasta yataklarından cihazlarına kadar hepsini yeniledik. Hasta yatakları daha konforlu oldu.
Amacımız geleceği görerek planlarımızı yapmak ve bu planları faaliyete geçirmektir” dedi.