Güncel
Giriş Tarihi : 04-11-2019 15:31

Elazığ’ı Kahvaltıyla buluşturan mekan: Van Kahvaltı Sarayı

Amacı yöresel tatlar, modern iç mimarisi ve kaliteli hizmet anlayışı ile müşterilerine ürünlerin en doğal halini ve en lezzetlisini sunmak olan Van Kahvaltı Sarayı, Elazığ’ın en gözde mekanlarından biri olma özelliği taşıyor.

Elazığ’ı Kahvaltıyla buluşturan mekan: Van Kahvaltı Sarayı

İnsanların teknolojik gelişmelerin baş döndürücü etkisinden alıp, Elazığlıları doğal ve katkısız bir kahvaltı ile buluşturan Van Kahvaltı Sarayı, yöresel bir kahvaltı sofrasında olması gereken her şeyi sınırsız hizmet anlayışıyla müşterilerine sunuyor.

HER ÜRÜNÜYLE DAMAKLARDA LEZZETİYLE UZUN SÜRE İZ BIRAKIYOR

Lezzet kalitesine önem veren Van Kahvaltı Sarayı’nda ürünler ise tamamen katkısız bir şekilde müşterileriyle buluşuyor. Van kahvaltı masasının başkahramanı olan Van otlu peynirinden şifa kaynağı karakovan balına, sindirim sisteminin düzgün çalışmasına katkı sunan Van Kavutundan reçel çeşitlerine, Günlük taze sütten üretilen manda kaymağından Van’ın yüksek dağlarında otlanan hayvanlardan elde edilen kavurmasına kadar her ürünüyle damaklarda lezzetiyle uzun süre iz bırakıyor.

HİZMET, İLK GÜNKÜ HEYECANLA DEVAM EDİYOR

Elazığ’ın en gözde lezzet durağı sürekli kendisini yenileyen, mutfağında farklı tatlar üreten Van Kahvaltı Sarayı, işine tutkuyla bağlı profesyonel ekibi, güçlü alt yapısı, müşteri odaklı hizmet anlayışı ile yöresel tat sevenlerin damaklarına dokunarak, en güzel hizmeti sunmak için tüm gücüyle gece gündüz demeden çalışmaya devam ediyor. Burada sadece Van yöresine ait ürünler yer almıyor. Gaziantep, Malatya ve Elazığ gibi şehirlerden en güzel en kaliteli lezzetleri harmanlayıp kahvaltı sofrasında bulunduruyor.

DEMİRDAĞ: ÜRÜNLERİMİZ TAMAMEN DOĞAL

Biz de bu eşsiz mekanın yöneticisi Reşat Demirdağ ile kısa bir söyleşi gerçekleştirdik. 5 yıldır Elazığ’da hizmet verdiğini söyleyen Elazığ Van Kahvaltı Sarayı İşletme Sahibi Reşat Demirdağ, bizlere yaptığı açıklamada Elazığlı vatandaşlara hizmet etmekten dolayı gurur duyduklarını, işletme olarak ilk günkü heyecanla çalışmalarına devam ettiklerini söyledi.

Tamamen doğal ürünleri sunduklarını belirten Demirdağ, “Kahvaltımızın en önemli özelliği tamamen doğal ürünler olması… Ürünlerin çoğu Van’dan geliyor. Bir müşterimize yaklaşık 30 ürün sunuyoruz. Elazığ’ımızın kendi ürünlerini kullanıyoruz. Mesela Malatya’dan köy peyniri getirtiyoruz. Antep’ten peynir geliyor. Elazığ’ımızın 3 4 peynir çeşidi var.” dedi.

DEMİRDAĞ: HİÇBİR OLUMSUZLUK YAŞAMADIK

Elazığlıların kahvaltı kültürüne kısa sürede alıştıklarını söyleyen Elazığ Van Kahvaltı Sarayı İşletme Sahibi Reşat Demirdağ, “Bir işyeri açıldığında 3-5 aylık bir süreç olur. Bu süreçte olumsuz birçok sorunla karşılaşılır. Ama biz bu deneme sürecinde hiçbir olumsuzluk yaşamadık. İş yerimizin açılışı Ramazan ayına denk gelmişti. Ramazan’a denk geldiği için hiçbir iş yapamayacağımıza dair bir algı oluştu ama çok şükür güzel işler çıkardık. Bu kısa sürede halkımızın ilgisinin bir hayli fazla olduğunu görünce kahvaltı sektörünün Elazığ’da tutacağına inancım arttı.” diye konuştu.

DEMİRDAĞ: KEŞKE HERKES KENDİ İŞİNİ YAPSA

Sektörde yaşadığı sıkıntıları anlatan Demirdağ, “Sektör olarak özellikle usta konusunda bir sıkıntımız var. İnsanımız iş istiyorlar usta alıyoruz. Yetiştiriyoruz burada. Başka bir yerden 3 lira 5 lira fazla para teklif edilince bu yetiştirdiğin usta gidiyor. Artık kafeler de başladı kahvaltı işine. Neredeyse düğün salonlarında kahvaltı verecekler. Keşke herkes kendi işini yapsa… Biz kahvaltı işiyle uğraşıyoruz ve kahvaltı salonumuzu sabah 6.00’da açıyoruz akşam 16.00’da kapatıyoruz. Başkaları gibi kafe konseptine geçmek istesem geçerim. Ama yapamam çünkü benim esnaf arkadaşlarıma saygım var. Keşke herkesin herkese saygısı olsa... Bu sorun sadece Elazığ’da değil Türkiye’nin dört bir yanında da aynı sıkıntılar mevcut. Kahvaltı sektörünü Elazığ’a getirdik ve mutluyuz da bu yüzden. Daha önce kahvaltı veren işletmeler vardı ama bu kahvaltı kültürü yoktu Elazığ’da.” ifadelerini kullandı.

DEMİRDAĞ: YÖRESEL YEMEK SUNUMU YETERSİZ

Elazığ’daki yemek çeşitliliğine değinen Demirdağ, yöresel yemeklerin sunumunda eksikliklerin olduğunu vurguladı. Elazığ Van Kahvaltı Sarayı İşletme Sahibi Reşat Demirdağ, “Elazığ’ımızda yemek olarak birçok çeşit var ama yöresel yemek sunan bir işletme yok şuanda. Mesela ben hergün evde yemek yiyemiyorum. Bazen dışarıda yemek yemek zorunda kalıyoruz. Lokantalara baktığımız zaman genelde kebap üzerine işletmeler var. Bizim kültürümüzde içli köfte, sarma, dolma, Harput köfte var ama bunları hiçbir yerde göremiyoruz maalesef.” dedi.