Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 30-08-2017 09:21

Elazığ’da hayvanlara otel hizmeti

Elazığ’da Kurban Bayramında tatile giden bazı vatandaşlar, hayvanlarını otel hizmeti veren Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Bakım evine bıraktı..

Elazığ’da hayvanlara otel hizmeti
Elazığ’da Kurban Bayramında tatile giden bazı vatandaşlar, hayvanlarını otel hizmeti veren Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Bakım evine bıraktı.
Türkiye’nin en gelişmiş hayvan hastanelerinden biri olan Elazığ Belediyesi Hayvan Hastanesi ve Bakım Evi, evcil hayvanlara da otelcilik hizmeti veriyor. 10 günlük Kurban Bayramı tatilinde il dışına çıkan vatandaşlar, evcil hayvanlarını da bakım evine bırakmaya başladı. 24 saat veteriner hekim ve uzman ekip tarafından kontrolleri yapılan hayvanlar, en iyi şekilde misafir ediliyor.
Şuana kadar bin 200 tane sokak hayvanına müdahale edildiğini belirten Hayvan Hastanesi ve Bakım Evi Koordinatörü Doç. Dr. Mustafa Köm, çevre ilçelerde ki sokak hayvanlarına da müdahale ettiklerini söyledi.
220 tane sokak hayvanın sahiplendirildiğini vurgulayan Köm, “Uzun yaz tatili dönemlerinde Elazığlı hemşehrilerimiz hayvanlarını bırakacakları yerlerde sıkıntı yaşıyorlar. Elazığ Belediyesi olarak, hayvan hastanesi ve bakım evinde hizmete devam ediyoruz. Hayvanlar 4 veteriner hekimi kontrolünde günlük kontrolleri yapılarak misafir edilmektedir. Alınan karar doğrultusunda günlük 20 lira karşılığında bakım, beslenme ve mama ihtiyaçları karşılanıyor” dedi.
Hayvanların 24 saat kontrol altında olduğunu dile getiren Köm, “Uzman veteriner ve teknikerler kontrolünde bakımları yapılmaktadır. Bayram içerisinde 10 tane rezervasyon aldık" diye bilgi verdi.
Tatile gidenlerin bir kısımının bayram öncesinde hayvanlarını bıraktığını aktaran Köm, bayramın ilk iki günü için de bırakılacak hayvanlar için rezervasyon alındığı kaydetti.