İş İlanları
Giriş Tarihi : 27-04-2016 15:51   Güncelleme : 27-04-2016 15:51

Elazığ OSB'den Gençlere Proje

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi (OSB), “Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı” kapsamında gençlere eğitim veriyor.

Elazığ OSB'den Gençlere Proje

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi (OSB), “Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı” kapsamında gençlere eğitim veriyor.
Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti finansmanıyla desteklenen ve Elazığ OSB tarafından düzenlenen “Sektörel Yatırım Alanlarında Genç İstihdamının Desteklenmesi Hibe Programı” kapsamında 15-29 yaş aralığındaki gençlere eğitim veriyor. Fırat Üniversitesi öğretim görevliler tarafından verilen ve Mart ayında başlayan eğitimler 12 ay sürecek. Gençlerin istihdam edilebilirlik imkanını artırmak ve işsizlik oranını düşürmek için düzenlenen projede, kursiyerlerin alacakları eğitimlerle iş hayatlarına nitelikli birer elaman olarak girmeleri sağlanacak. Bunun yanında proje kapsamında üniversite eğitimi almış 250 öğrenci, 30 işletmede 2’şer ay boyunca staj yapabilecek.
Organize sanayideki çalışan işletmelerin nitelikli eleman taleplerini karşılamak için yapılan bir proje olduğunu belirten Elazığ OSB Başkan Suat Öztürk, “Bu kapsamda yeni istihdam edilecek elamanların aynı şekilde eğitimlerinin verilmesi ve stajlarının yapılmasıdır. 15 ile 29 yaş arası gençlerimizi kapsamaktadır. Bayanlarımızı ve engelli vatandaşları da kapsamaktadır. Bu projenin kapsamı 360 bin euro civarındadır. Bunun yüzde 11’ini Elazığ Organize Sanayi olarak finanse ediyoruz. Proje ortaklarımız, Fırat Üniversitesi Eğitim Merkezi, Gazi Üniversitesi Proje Koordinatörlüğü ve Araştırma Merkezi ve Fırat Üniversitesi Teknoloji Fakültesi’dir. Bu şekildeki bir dörtlü ayakla proje uzun süre yapılan çalışmalar neticesinde 1 buçuk yıllık süren aşamayla hayat bulmuştur. 500’ün üzerinde gençlerimize ve firmalarımıza imkan yaratacak bir projedir. Fırat Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi hocalarımız bir fiil olarak yönetici ve eğitmen olarak görev alıyor" dedi.