24 ŞUBAT 2020 Pazartesi 17:46
Advert
İş İlanları
Giriş Tarihi : 25-02-2016 13:17   Güncelleme : 07-11-2018 17:19

Elazığ Belediyesi’nde Girişimcilik Desteği Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi’nde Girişimcilik Desteği Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi’nde Girişimcilik Desteği Devam Ediyor
Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi ve İŞKUR arasında KOSGEB Onaylı Girişimcilik Eğitimi İşbirliği Protokolü imzalandı.
 
Toplam 100 kişiye yönelik düzenlenecek girişimcilik kurslarının ilki, 8 Mart Kadınlar Günü’nde başlayacak. 25 kadın girişimcinin katılacağı kursta, 70 saatlik bir eğitim verilecek. Kadın girişimcilere yönelik kursun tamamlanmasının ardından ise 25’i engelli olmak üzere 75 kişiye yönelik girişimcilik eğitimi verilecek.
antalya escort
Elazığ İŞKUR İl Müdürü Abdullah Balcı  protokol imza töreninde yaptığı açıklamada, “Belediyemiz ile birlikte kendi işini kurmak isteyen, iş fikrini geliştirmek isteyen, pazarlama, üretim, yönetim ve finansal planlama ile finansal planlamanın nasıl hazırlanacağı noktasında destek almak isteyenlere yönelik bu girişimcilik kursunu planladık. Belediyemize desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
“GİRİŞİMCİLİK KURSLARINI ÖNCELİYORUZ”
Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ise, İŞKUR ve KOSGEB işbirliğiyle yönetilecek çok önemli bir proje protokolünü imzaladıklarını belirterek, “Elazığ Belediyesi olarak çalışmalarımızı sadece yol, kaldırım ve park yapmakla sınırlı tutmuyoruz. Belediyemiz bünyesinde kurduğumuz EBEGEM çatısı altında çok önemli çalışmalara imza atıyoruz. İş garantili eğitimlerden, girişimcilik eğitimine birçok alanda, çok değerli çalışmalar gerçekleştiriliyor. Özellikle girişimcilik kurslarına önem veriyoruz. Çünkü biz balık vermektense, balık tutmayı öğretmenin önemine inanıyoruz. Bu çerçevede ilk girişimcilik kursumuzu bir süre önce engelli olmak, girişimci olmaya engel değildir sloganıyla engelli kardeşlerimize yönelik başlattık. Engelli kardeşlerimizin iş sahibi olmaları yönünde çok önemli bir destek sağlamış olduk” diye konuştu.
Bugün İŞKUR’la birlikte çok önemli bir protokole imza attıklarının altını çizen Başkan Yanılmaz, “Bugün imzaladığımız bu protokolle gençlerimizi geleceğe hazırlayacağımız girişimcilik kursuna başlıyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Elazığ İŞKUR İl Müdürü Abdullah Balcı  arasında protokol imza töreni gerçekleştirildi.
Kursiyerler eğitim sonrası alacakları KOSGEB Girişimcilik Sertifikası sayesinde işyeri açmaları halinde 50.000 TL karşılıksız ve 100.000TL faizsiz kredi desteğinden yararlanabilecekler.
NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA