Güncel
Giriş Tarihi : 16-06-2021 22:51   Güncelleme : 16-06-2021 22:51

El frenini çekmeyi unutunca yeni aldığı aracı baraja gömüldü

Sivas'tan Elazığ'a kampa gelen 3 arkadaşın bulunduğu otomobil, indikten sonra el freninin çekilmemesi sonucu kayarak Keban Baraj Gölü'ne uçtu.

El frenini çekmeyi unutunca yeni aldığı aracı baraja gömüldü

Elazığ’a gelen 3 arkadaşın kamp keyfi, el freni çekilmeyi unutulan otomobilin Keban Baraj Gölüne düşmesiyle bitti. Sahibinin yeni aldığı baraj gölüne gömülen otomobil, bugün yapılan çalışma ile 15 metrede derinlikten kepçe yardımıyla yukarı çekildi.

Olay, dün gece Keban ilçesi Yahyalı Mezrası  Keban Baraj Gölü kenarında meydana geldi. Edinilen göre, Sivas’tan Keban’a gelen 3 arkadaş,  kamp yapmak için baraj gölü kenarına gitti. Burada 58 NH 064 plakalı otomobili  park eden aracın sürücüsü M. K, el frenini çekmeyi unuttu. Araçtan inerek çevreye bakınan arkadaşlar, geldiklerinde otomobilin suya kaydığını ve batmaya başladığını gördü. Haber vermeleri üzerine olay yerine jandarma ekipleri sevk edildi. Aracın gece çıkartılamayacağının belirlenmesi üzerine 3  arkadaş bir tesisin konaklama alanında misafir edildi. Bugün sabah ise otomobilin çıkartılması için çalışma yapıldı.  Bir şirketin profesyonel  dalgıcı suya girerek 15 metrede araca ulaştı, halatı bağladı. Ardında kepçe ile otomobil, çevredeki balıkçılarında yardımıyla 15 metre derinliğindeki sudan çıkartıldı.