Bingöl
Giriş Tarihi : 29-03-2017 21:12   Güncelleme : 29-03-2017 21:12

Bingöl'de 400 Korucu Göreve Başladı

Bingöl’de 400 güvenlik korucusunun yemin ettiği törende konuşan Vali Yavuz Selim Köşger, "Bingöl’de sağdan saysan 180, soldan saysan 200 terörist var.

Bingöl'de 400 Korucu Göreve Başladı

Bingöl’de 400 güvenlik korucusunun yemin ettiği törende konuşan Vali Yavuz Selim Köşger, "Bingöl’de sağdan saysan 180, soldan saysan 200 terörist var. Siz buraları onlardan daha iyi biliyorsunuz ve Allah’ın izniyle bu vatanı, bu toprakları, bu ülkeyi onlara dar edeceksiniz bundan hiç kuşkum yok" dedi.

 

Bingöl’de eğitimin tamamlayan 400 güvenlik korucusu için yemin töreni düzenlendi. İl Jandarma Komutanlığında düzenlenen törene Vali Yavuz Selim Köşger, İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Bayer ve güvenlik korucuları katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan törende 400 güvenlik korucusu yemin etti. Yemin töreninin ardından konuşan Vali Köşger, ülkenin daha müreffeh daha kalkınmış ve daha yaşanılabilir bir hale getirilmesi için omuz omuza verilecek bir mücadeleye yemin eden güvenlik korucuların da katıldığını söyledi.

 

Bingöl’ün korucusu, vatandaşı, milletine, bayrağına ve vatanına sahip çıkan insanlar olduğunu belirten Vali Köşger, "Şimdiye kadar mücadele belki zorluydu, çetindi, yokuş yukarıydı ama Allah’ın izniyle şunu sizlere güvenle, bilerek söylüyorum terörle mücadele artık kolaylaşmıştır, yokuş aşağı doğru gitmektedir. Sizler işin kolay kısmına denk geldiniz, sizlerin sergileyeceği tutum ve davranışlar bu işin daha da kısa sürede başarıya ulaşmasını sağlayacaktır” dedi.

 

"Bingöl’de sağdan saysan 180, soldan saysan 200 terörist var" diyerek sözlerine devam eden Vali Köşger, "Erzurum teröristi de bizim dağlarda, Diyarbakır teröristi de bizim dağlarda. Dolasıyla mücadelenin biraz zor bir tarafı varsa Bingöl’ün zor olan coğrafi koşulları sizleri biraz zorlayacak ama bu coğrafya sizin coğrafyanız. Siz buraları onlardan daha iyi biliyorsunuz ve Allah’ın izniyle bu vatanı, bu toprakları, bu ülkeyi onlara dar edeceksiniz bundan hiç kuşkum yok” şeklinde konuştu.

 

İl Jandarma Komutanı Albay Hakan Bayer ise, “Yorucu bir eğitimin ardından vatanın ve vatandaşın huzuru için yüklendiğiniz, olumlu sorumluluğunuzu dost, düşman ve herkese haykırmak için toplandınız. Sizler halkın huzuru ve refahı ile terörle mücadele kapsamında verilecek her türlü görevi, yasalar çerçevesinde en iyi şekilde yerine getireceğinizi ve gerekirse bu uğurda canınızı vereceğinize yemin ettiniz” diye konuştu.