29 OCAK 2020 Çarşamba 16:40
Advert
Tunceli
Giriş Tarihi : 28-08-2019 11:22

Belinden sakat  dağ keçisine eliyle su içirdi  

Yaylacı Özcan Korkut, karşılaştığı yaban hayvanlarını kayıt altına alıyor. 

Belinden sakat  dağ keçisine eliyle su içirdi  

Tunceli’de hayvanlarını yaylaya götüren Özcan Korkut (30), fark ettiği belinden sakatlanan çengel boynuzlu dağ keçisine (Şamua) elleriyle su içirdi. 

Tunceli’nin Pülümür İlçesi’ne bağlı Karagöz Yaylası’nda hayvancılıkla uğraşan Özcan Korkut, yabanda rastladığı ve belinden sakatlandığı için su içmekte zorluk çeken çengel boynuzlu dağ keçisini fark etti. Hayvanın yanına yaklaşan Korkut, sakat olduğu için çok fazla hareket edemeyen dağ keçisine elleriyle su içirdi. Korkut ardından, dağ keçinin tedavisi için Doğa Koruma  ve Milli Parklar Tunceli Şubesi ekiplerine  haber verdi. Korkut’un o anlarını bir yakını da  cep telefonuyla kaydetti. 

DOĞADA KARŞILAŞTIĞI HAYVANLARI DA GÖRÜNTÜLÜYOR 

 Ayı ailesini de görüntüleyen ve karşılaştığı hayvanları ürkütmeden kayıt altına aldığını dile getiren Özcan Korkut, “Coğrafyamız yaban hayatı bakımından oldukça zengin. Gün içerisinde bu türlerden bazılarına sık sık rastlıyoruz. Şamualar, dağ keçileri, ayılar, keklikler. Zaman zaman çakal ve vaşakla da karşılaşıyoruz” dedi.

Korkut, doğayı koruyarak sahip çıkılması gerektiğini belirtirken zarar vermek isteyenlere de engel olunması gerektiğini söyledi.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA