Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 01-05-2015 11:24   Güncelleme : 01-05-2015 11:24

AFAD'DAN GERÇEĞİ ARATMAYAN DEPREM TATBİKATI

AFAD'DAN GERÇEĞİ ARATMAYAN DEPREM TATBİKATI

AFAD'DAN GERÇEĞİ ARATMAYAN DEPREM TATBİKATI

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığı (AFAD) Elazığ İl Müdürlüğü ekibi tarafından Medical Park Elazığ Hastanesinde deprem tatbikatı düzenlendi.
AFAD Elazığ İl Müdürlüğü hastane çalışanlarına ilk önce konferans salonunda bilgilendirme semineri verildi. Seminerin ardından AFAD ekibi ve Medical Park Hastanesi iş güvenliği ekibi tatbikata geçti.

AFAD Elazığ İl Müdürlüğü Eğitim Uzmanı Hikmet Aba, "13 kişilik arama kurtarma ekibimizle birlikte ilk önce burada personel ve hastalarımızı bilgilendirmek amacıyla bir seminer düzenledik. Seminerimizin sonucunda da hastanede çalışan personelin katılımıyla da bir tahliye tatbikatı yaptık. Tahliye tatbikat neticesinde başarılı bir şekilde ara kat çökmesi neticesinde meydana gelen olaydan dolayı sıkışan bir hastamızın sedyeyle üst kattan iplerle gendirme tekniğiyle aşağıya indirdik. Burada da 112 ambulans ekiplerine teslim ettik. Başarılı bir şekilde tatbikatımızı gerçekleştirdik" dedi.
Medical Park Elazığ Hastenesi İş Güvenlik Uzmanı Mak. Müh. Semih Aykurt "Hastanemiz 2015 hastane AFAD planı kapsamında deprem tatbikatını AFAD Müdürlüğü iş birliğiyle bugün gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Elazığ’ın deprem bölgesinde olması aynı zamanda hastane çalışanları olarak deprem anında sağlık hizmetini kesintisiz devam ettirmek sorumluluğundan dolayı bu tatbikata büyük önem veriyorduk. Bununla birlikte Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Elazığ İl Müdürlüğü tarafından önce eğitim desteği arkasından da uygulamalı bir tatbikat gerçekleştirdik" dedi.