Güncel Haberler
Giriş Tarihi : 06-05-2018 14:33   Güncelleme : 06-05-2018 14:33

35 öğrenci için hafızlık icazet merasimi

Afganistan’da şehit edilen hafızın anısına verilen eğitimi tamamlayan 35 öğrenci için Elazığ'da icazet merasimi düzenlendi.

35 öğrenci için hafızlık icazet merasimi

Elazığ Belediyesi ve  Evrensel Kur’an İlimleri Derneği tarafından  hafızlıklarını tamamlayan  35 öğrenci için  icazet merasimi yapıldı. Afganistan’da şehit edilen Hafız'ın  anısına, 35 öğrenciye hafızlık eğitimi verildiği belirtildi. 

Düzenlenen programda  Evrensel Kur’an İlimleri Derneği Başkanı Emrah Seçer peygamber efendimizin hayatından örnekler anlattı.

Türkiye’nin birçok ilinden gelen  gençlerin bu mutlu gününe, ortak olmak için  geldiğini dile getiren, Medrese Alimleri Derneği Başkanı Dr. Molla Tayip Elçi, “Hepimiz bugün mutluyuz, gururluyuz. Zira bu gençlerimiz herhangi bir okulu, üniversiteyi bitirmemişler. Bu gençlerimiz çok kıymetliler. Her biri birer mücevherdir. Allah’ın vahyinin Allah resulünden den günümüze kadar taşıyan halkalardan bir halka olarak gelecek nesillere vahyi taşıyacakları için vahyin  hamili olacakları için çok kıymetliler. Onun için biz onların hatırı için uzun yollar kat ederek buraya kadar geldik. Onların sevincine ortak olduk"dedi.  Yakup Kılıç Spor Salonunda  yapılan programı çok sayıda katılımcı izledi.