Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 08-04-2017 22:01   Güncelleme : 08-04-2017 22:01

185 Kursiyer Sertifika Aldı

Elazığ Belediyesi ve Fırat Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen Türkiye’nin 5. Anne Üniversitesi olan Elazığ Belediyesi Anne Üniversitesi’nde 5. Dönem mezuniyet coşkusu yaşandı.

185 Kursiyer Sertifika Aldı

Düzenlenen sertifika töreninde ayrıca EBEGEM bünyesinde düzenlenen Bilgisayar Eğitimi, İngilizce Dil Eğitimi, Hüsn-ü Hat ve Girişimcilik Kursu eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere de sertifikaları verildi. 

Düzenlenen sertifika törenine, Elazığ Belediye Başkanı  Mücahit Yanılmaz, başkan yardımcıları, birim müdürleri ile Fırat Üniversitesi Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölüm Başkanı ve Anne Üniversitesi Koordinatörü Doç.Dr. Mehmet Turan ve Fırat Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Semra Türkoğlu, kursiyerler ve davetliler katıldı.

Annelerin donanımını artırarak, bilgilerini güncellemek ve sosyal hayata daha aktif katılımlarını sağlamak amacıyla hayata geçirilen Anne Üniversitesi'nde eğitim alan 35 anne ve anne adayı, 8 hafta süren eğitimlerini tamamlamalarının ardından sertifikalarını aldılar.

Ayrıca Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM) bünyesinde gençlerin geleceğine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen 120 saatlik temel İngilizce (A1 kuru) kursuna katılan 28 kursiyer, bilgisayarda yazı yazmaktan başlayarak programlama, sunum ve internet işlemlerine kadar temel bilgisayar kullanım becerisi kazandıran 160 saatlik Temel Bilgisayar Kursuna katılan 49 kursiyer, özgün düşüncesini harekete geçirerek, ticaretin içinde yer almak isteyen girişimci adaylarına yönelik KOSGEB destekli girişimcilik kursuna katılan 58 kursiyer ve geleneksel Hüsn-i Hat sanatını yaşatmak amacıyla düzenlenen ve 4 ay süren kurslara katılan 15 kursiyere sertifikaları verildi.

Anne Üniversitesi ve EBEGEM bünyesinde verilen kursları tamamlayan 

185 kursiyere sertifikalarını Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz verdi. Büyük bir heyecan ve coşkunun yaşandığı törende ilk olarak söz alan Anne Üniversitesi öğrencilerinden Mevlide Turker, “Bir erkeği yetiştirirseniz bir kişiyi, bir kadını yetiştirirseniz bir toplumu yetiştirirsiniz. Bize destek sağlayan Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz başta olmak üzere Fırat Üniversitesi Rektörü Kutbeddin Demirdağ ve hocalarımıza teşekkür ediyorum” dedi.