29 OCAK 2020 Çarşamba 23:14
Advert
Kategorilenmemiş
Giriş Tarihi : 06-08-2018 22:45   Güncelleme : 06-08-2018 22:45

‘100 günlük icraat programı bizleri heyecanlandırdı’

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, 100 Günlük İcraat Programı'na ilişkin değerlendirmede bulundu.

‘100 günlük icraat programı bizleri heyecanlandırdı’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı 100 günlük icraat programının  iş dünyasını heyecanlandırdığını belirten Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası  Başkanı Asilhan Arslan, “İş dünyasının beklentileri doğrultusunda hazırlanan projelerin ve düzenlemelerin bir an evvel hayata geçmesini bekliyoruz. Kaybedecek vaktimiz yok, şimdi eylem zamanı. Elazığ olarak ülkemize en yüksek katkıyı sağlamaya hazırız” dedi.  

İş dünyasının beklentileri doğrultusunda hazırlanan projelerin ve düzenlemelerin bir an evvel hayata geçmesini büyük bir heyecanla beklediklerini dile getiren Başkan Arslan,  Elazığ olarak ülkenin milli ve yerli hedeflerine en yüksek düzeyde katkı sağlamaya hazır olduklarını ifade etti.

Açıklanan projelerin her alanda reform niteliği taşıdığını vurgulayan Arslan, “Yeni hükümetin öncelikli çalışmalarını reel kesimin beklentileri doğrultusunda şekillendirmesi, iş dünyasında yeni bir heyecan oluşturdu. Elazığ iş dünyası olarak, ülkemizin yerli ve milli hedeflerinde en önemli aktörler arasında yer almayı hedefliyoruz.  Ekonominin yeniden Türkiye'nin gerçek gündemi olmasından memnuniyeti duyuyoruz. Özellikle savunma sanayinde hazırlanan eylem planı, ülkemiz için stratejik bir önem taşıyor.  Silahlı kuvvetlerimize ve güvenlik güçlerimize tahsis edilen savunma sanayi ürünlerinin yerli ve milli kaynaklardan teminiyle birlikte uzay ve havacılık alanındaki çalışmalar da oldukça önemli hale geldi. Bununla birlikte nitelikli istihdama sağlanan desteklerin ve teşvik programlarının genişletilecek olmasından da büyük memnuniyet duyuyoruz”ifadelerini kullandı. 

Yeni nesil enerji kaynaklarına ilişkin yatırımlarımın Türkiye’nin cari açıkla mücadelesini güçlendireceğini aktaran Arslan, “Çin, Hindistan, Rusya ve Meksika gibi ülkelerle ticari ilişkilerin geliştirilmesi de ihracatçımıza alternatif pazarlarda daha güçlü bir pozisyon sağlayacak. İş dünyasının beklentileri doğrultusunda hazırlanan projelerin ve düzenlemelerin bir an evvel hayata geçmesini büyük bir heyecanla bekliyoruz. Kaybedecek vaktimiz yok, şimdi eylem zamanı. Elazığ olarak ülkemizin milli ve yerli hedeflerine en yüksek düzeyde katkı sağlamaya hazırız. Elazığ TSO olarak 23 proje ile ilimizi, bölgemizin ve ülkemizin kalkınma ve gelişmesine katkı sağlamak için gece gündüz demeden büyük bir gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
ARŞİV ARAMA