Advert
Köpek balığı ve kılıç balığını ilk kez görenler fotoğraf çektiriyor
Advert

Köpek balığı ve kılıç balığını ilk kez görenler fotoğraf çektiriyor

Bingöl’e bir balıkçı tarafından getirilen köpek balığı ve kılıç balığı ilgi odağı oldu. Balıkları ilk kez gören vatandaşlar telefonlarıyla fotoğraflarını çekiyor..

Bölgesel - Bingöl - 2017-12-17 13:52:25

Bingöl’e bir balıkçı tarafından getirilen köpek balığı ve kılıç balığı ilgi odağı oldu. Balıkları ilk kez gören vatandaşlar telefonlarıyla fotoğraflarını çekiyor.
Bingöl’de bir metre uzunluğunda köpek balığını ve kılıç balığını tezgahına koyan balıkçı Ahmet Bürkek, vatandaşların ilgisiyle karşılaştı. İlk kez köpek balığı ve kılıç balığı gören vatandaşlar, ilk iş telefonlarıyla fotoğraf çekti. Bu durumundan dolayı memnuniyet duyduğunu dile getiren Bürkek, birçok insanın ilk kez köpek balığı ve kılıç balığını görme şansı yakalandığını söyledi.
Birkaç hafta önce iş yerini açtıklarını dile getiren Bürkek, "Burayı açtığımızda ilk amacımız Bingöl’e daha önce gelmemiş çeşitleri buraya getirmek. Buna binayen camgöz köpek balığı getirdik egeden, kılıç balığı getirdik aynı şekilde. Buradaki amacımız var, insanlar üç dört çeşit balığa mahkum kalmış. Değişik balıklar da görsünler istedik. Halkımızın buna ilgili epeydir var. İnsanlar ilk defa gördükleri için gelip fotoğraf çekiyor, selfie çekiyor” diye konuştu.
Köpek balığının kanser hastaları için şifa kaynağı olduğunu da belirten Bürkek, “Bu balığın fiyatı 120 liradır, uygundur. Kılıç balığının da eti çok lezzetlidir. Köpek balığının kanser hastalarına iyi geldiğini biliyor, birçok yerde okuyoruz. Bu şifa kaynağıdır onlar için” dedi.
Bingöl’de ilk kez köpek balığı ve kılıç balığının tezgahlarda olduğunu belirten vatandaşlardan Hikmet Alkan ise “Bingöl’e ilk kez böyle çeşit balıklar geliyor. Köpek balığı, kılıç balığı. İnsanlarımızın ilgi odağı olmuş. Esnaflarımızın bu şekilde yenilik yapması, farklı lezzetler getirmesi bizi memnun ediyor açıkçası” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER