Fırat Üniversitesi ile Kıbrıs Uluslararası Final Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı

Fırat Üniversitesi ile Kıbrıs Uluslararası Final Üniversitesi Arasında Protokol İmzalandı

Fırat Üniversitesi ile Kıbrıs Uluslararası Final Üniversitesi arasında eğitim – öğretim ve proje alanlarında işbirliği protokolü imzalandı.

Eğitim - 2018-02-19 19:07:43

İki üniversite arasında gerçekleştirilen protokol öğrencilerin eğitim ve araştırma amaçlı değişimi, karşılıklı kısa dönem programlar, öğretim ve araştırma için akademik personel değişimi yanında araştırma projeleri ve yayınlarda işbirliği, ortak seminerler, konferanslar, diğer bilimsel etkinliklerin düzenlenmesi ve ortak kültürel etkinlikler düzenlenmesini içeriyor.

Protokolün imzalanması amacıyla KKTC’nde bulunan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Uluslararası Final Üniversitesi kampüsünü de gezme olanağı buldu.

 Uluslararası Final Üniversitesi’nde gerçekleştirilen imza töreni Uluslararası Final Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkan Vekili İbrahim Taşel, Rektör Prof. Dr. Abdullah Y. Öztoprak ile Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Hasar ve Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Bulut’un katılımıyla gerçekleştirildi.


 

PROF. DR. DEMİRDAĞ: KALİTE KONUSUNDA HASSASİYETİ GÖZLEMLEDİK

Protokole iki üniversitenin rektörleri imza koydu. İmza töreninde konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Uluslararası Final Üniversitesi’nin kısa sürede önemli bir yol kat ettiğini görmekten duyduğu mutluluğu dile getirdi. Üniversitenin, Final markasına yakışır kalitede bir üniversite olduğunu gözlemlediğini dile getiren Prof. Dr. Demirdağ, üniversitenin gerek öğrencilerin gerekse öğretim elemanları düşünülerek tasarlanmış olduğunu belirtti. Ticari kaygıları ön plana almayarak, her şeyin en iyisi ve en kalitelisini yapma anlayışında olan Final kurumlarının üniversitesinde de kalite konusunda hassasiyet gösterdiğini gözlemlemekten memnuniyet duyduğunu kaydetti.

Rektör Prof. Dr. Demirdağ da, iki üniversite arasında imzalanan protokole de değinerek, eğitim – öğretim ve proje çalışmalarının geliştirilmesi amacıyla imzalanan protokol çerçevesinde önemli çalışmalar yapılacağına inanç belirtti.

PROF. DR. ÖZTOPRAK: BİRLİKTE ÖNEMLİ PROJELERE İMZA ATACAĞIZ…

Uluslararası Final Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Abdullah Öztoprak’da, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Demirdağ, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasar ve Öğretim Üyesi Bulut’u üniversitelerinde görmekten duydukları mutluluğu dile getirdi.

Köklü bir geçmişe sahip olan Fırat Üniversitesi ile işbirliği yapmanın kendilerini gururlandırdığını dile getiren Prof. Dr. Öztoprak, Fırat Üniversitesi’nin deneyimlerinden muhakkak yararlanacaklarını ifade etti. Öztoprak, dünyanın çeşitli ülkelerinden üniversitelerle yapılan işbirliklerinin karşılıklı olarak fayda ürettiğine de dikkat çekerek, Fırat Üniversitesi ile de önemli projelere birlikte imza atacaklarına inanç belirtti. Öztoprak, protokolün hayırlı olmasını diledi.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER