Advert
Elazığ’daki sendikalardan eğitimde şiddete ortak tepki
Advert

Elazığ’daki sendikalardan eğitimde şiddete ortak tepki

İzmir Ödemiş’te okul müdürünün iki öğrenci tarafından öldürülmesiyle ilgili Elazığ’da sendikalar, ortak basın açıklaması yaptı..

Elazığ - Güncel Haberler - 2017-12-18 14:54:16

İzmir Ödemiş’te okul müdürünün iki öğrenci tarafından öldürülmesiyle ilgili Elazığ’da sendikalar, ortak basın açıklaması yaptı.
Elazığ Öğretmenevi önünde toplanan eğitim sendikaları ortak basın açıklaması düzenleyerek, başta İzmir’deki olay olmak üzere eğitimdeki tüm şiddet olaylarını kınadı. ‘Eğitimciye şiddete dur de’ pankartı açan sendika üyeleri, ‘Öğretmene uzanan eller kırılsın’, ’Eğitimciler sahipsiz değil’ sloganları attı.
Bu tür saldırıların geleceği kararttığını ve eğitim camiasını tedirgin ettiğini belirten Eğitim Bir-Sen Elazığ Şube Başkanı İbrahim Bahşi, “Eğitimcilere yönelik her saldırı, aklımızı körleştirmekte, ruhumuzu karartmakta, benliğimizi esir almakta ve irfanımızı yok etmektedir. Bu sebeple cehalete dayanan şiddeti, şiddete dayanan cehaleti bir an evvel ortadan kaldırmalıyız. Kanlı karanlık bu şuursuzluk son buluncaya kadar herkesi sorumluluk almaya davet ediyoruz” dedi.
Bilginin gücünün cehaletle söndürülmesine müsaade etmeyeceklerini dile getiren Bahşi, “Ruhumuzu besleyen, benliğimizi geliştiren, geleceğimizi aydınlatan, milletçe varlığımızın dayanağı olan eğitiminin, şiddetin esiri olmasına hep birlikte karşı durmalıyız. Öğretmenlerimizden öğrencilerimize, yöneticilerimizden eğitim çalışanlarımıza ve velilerimize kadar tüm eğitim camiasını millet temelinde geniş bir aile gibi görüyoruz. Bizim nazarımızda her üyesi saygı değer bu ailenin hangi ferdine olursa olsun yapılan saldırıyı kayıtsız şartsız kınıyoruz” diye konuştu.
Düzenlenen programa Eğitim Bir-Sen, Türk Eğitim-Sen, Eğitim İş ve Teç-Sen Elazığ temsilcileri ve üyeleri katıldı.
Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER