Elazığ'daki Engellilere İş İmkanı

Elazığ'daki Engellilere İş İmkanı

Elazığ'daki Engellilere İş İmkanı

İş İlanları - 2016-02-12 16:44:34

Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme Merkezi (EBEGEM) bünyesinde Engelli Olmak, Girişimci Olmaya Engel Değildir sloganıyla, bedensel engellilere yönelik başlatılan girişimcilik eğitimi tamamlandı
 
EBEGEM bünyesinde açılan ve 30 kursiyerin katıldığı KOSGEB destekli 70 saatlik girişimcilik eğitimine katılan kursiyerler, aldıkları KOSGEB Girişimcilik Sertifikası sayesinde işyeri açmaları halinde 50.000 TL karşılıksız ve 100.000TL faizsiz kredi desteğinden yararlanacaklar.
BAŞKAN YANILMAZ: “AZMİN, GAYRETİN, İNANCIN ÖNÜNDE ENGEL YOKTUR”
Düzenlenen törenle kursiyerlere Elazığ Belediyesi ve KOSGEB onaylı sertifikaları veren Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Biz Elazığ Belediyesi'nde göreve başladığımız günden beri engelli kardeşlerimize yönelik birçok organizasyon ve program düzenledik. Şunu gördük ki engelli olmak, dezavantajı olmak anlamına gelmiyor. Azmin, gayretin, inancın önünde hiçbir engel yoktur. Engelli olabiliriz, ancak azim ve gayretle mücadele ettiğimizde birçok şeyi elde etme imkanımız var” diye konuştu.
Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler Futbol takımının Türkiye’yi Avrupa’da temsil edeceğini hatırlatan Başkan Yanılmaz, “Danimarka’da düzenlenecek Avrupa Şampiyonası'nda ülkemizi temsil edecek olan Elazığ Belediyesi İşitme Engelliler futbol takımımız azmin en güzel örneğidir. Azmin, inancın, gayretin elinden hiçbir şey kurtulamaz” dedi.
“AYAĞINIZ BİR TAŞA TAKILSA, TAŞI KALDIRMAK BİZİM GÖREVİMİZDİR”
Elazığ Belediyesi olarak kursu tamamlayan kursiyerlere yönelik desteklerinin devam edeceğini belirten Başkan Yanılmaz, “Bugünden sonra da sizlere desteğimiz devam edecek. Nerede ayağınız bir taşa takılsa, bilin ki o taşı oradan kaldırmak bizim görevimizdir. Sizlerle birlikte yol yürüyeceğiz, birlikte çalışacağız. Bizler sizlere yardımcı olacağız, sizler de iş sahibi olacaksınız ve yanınızda çalışan insanlar olacak. Sizi tebrik ediyor başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.
Sertifikalarını Başkan Yanılmaz’ın elinden alan kursiyerler, her zaman yanlarında yer alarak kendilerine destek sağlayan Elazığ Belediyesi’ne teşekkür ettiler.
Sertifika töreninin ardından kursa katılan kursiyerler, Başkan Yanılmaz’ın isteği doğrultusunda kendilerine yönelik yapılmasını istedikleri düzenlemelere ilişkin hazırladıkları raporu Başkan Yanılmaz’a sundular. Hazırlanan rapora ilişkin bir değerlendirme yapan Başkan Yanılmaz, “Engelli kardeşlerimiz için Elazığ’da daha fazla neler yapabiliriz noktasında teklif ve önerilerini istedik. Bunu bir rapor halinde hazırlamışlar, teşekkür ediyorum” dedi.
Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER