Advert
Arıcak’ta engelli ve eski hükümlüler bilgilendirildi
Advert

Arıcak’ta engelli ve eski hükümlüler bilgilendirildi

Elazığ'ın Arıcak ilçesinde engelli ve eski hükümlüler, hibe desteği ile girişimcilik kursları hakkında bilgilendirildi.

Elazığ - 2018-03-08 13:45:04

Arıcak Kaymakamlığı koordinesinde engelli ve eski hükümlülere yönelik hibe desteği ve girişimcilik kursları hakkında bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Arıcak Çok Programlı Anadolu Lisesi Toplantı Salonunda düzenlenen toplantıda, İŞKUR Elazığ İl Müdürlüğü tarafından engelli ve eski hükümlüler bilgilendirdi.

İŞKUR tarafından verilen 50 bin TL hibenin engelli ve eski hükümlüler için büyük bir fırsat olduğunu belirten Kaymakam Mevlüt Şekerci, “Bu konuda kaymakamlık olarak hibe desteğinden yararlanmak isteyen vatandaşlarımıza destek olmak arzusundayız. Kaymakamlığımız koordinesinde yapmış olduğumuz bilgilendirme toplantımıza katılmanızdan dolayı teşekkür ediyorum. Bu hibe ve desteklerden yararlanmasını temenni ediyorum” dedi.

 İŞKUR olarak il merkezi ve ilçelerde ikamet eden vatandaşları işe yerleştirdiklerini dile getiren İŞKUR İl Müdürü Abdullah Balcı, engelli ve hükümlü vatandaşların toplumda daha aktif olmalarını ve kendi işlerini kurmalarını amaçladıklarını ifade etti.

  İŞKUR İl Müdürü Balcı  ve uzman personellerce proje hakkında detaylı sunum yapıldıktan sonra toplantı soru cevap şeklinde  sona erdi.

Toplantıya İlçe Kaymakamı Mevlüt Şekerci,  Elazığ İŞKUR Müdürü Abdullah Balcı, İlçe Belediye Başkanı Ferit Yıldırım, Üçocak Belde Belediye Başkanı Yılmaz Yegül, STK temsilcileri, köy ve mahalle muhtarları ile çok sayıda engelli ve hükümlü vatandaş katıldı.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER