Advert
Diyet Sadece Zayıflamak Mıdır?

Diyet Sadece Zayıflamak Mıdır?

Günümüzde diyet denince akıllara ilk olarak zayfılama, kilo verme diyetleri gelmektedir. Fakat diyet tedavileri sadece obezite hastalığıyla sınırlı değildir. Birçok hastalık olduğu gibi bu hastalıkların tedavisi için tıbbi beslenme tedavileri bulunmaktadır. Bunun farkında olarak hastalıklarla daha kolay mücadele edilebilir ve hatta hastalıklar daha belirti göstermeden önlenebilir.

 

Çoğu hastalığın tıbbi beslenme tedavisiyle yani diyet tedavisiyle yenilebileceğini hatta önlenebileceğini belirttik.Biraz örneklendirecek olursak Tip 2 Diyabet dediğimiz hastalık, dikkatsiz beslenmenin yol açtığı bir hastalıktır. Bu hastalığın oluşmasında genetik faktörler ne kadar etkili olsa da hastalık oluşumundaki ana etken yanlış beslenme alışkanlıklarıdır. Yine hipertansiyon, metabolik sendrom, böbrek yetmezlikleri, kaşeksi(ileri derece zayıflık), anoreksi, gut, safra taşı, kolesterol vb. sayamadığımız çoğu hastalık beslenme alışkanlıklarının yanlışlığıyla oluşabilen ve yine beslenme alışkanlıklarının düzeltilmesiyle tedavi edilebilecek ve hayat kalitesinin arttırılabileceği hastalıklardır.

 

Diyet tedavisinin önemi son yıllarda daha iyi anlaşılmış ve gerek Sağlık Bakanlığı gerek klinik diyetisyenler tarafından hastalara bilgilendirmeler yapılmaktadır. Ama ülkemizde tıbbi beslenme tedavisinin daha iyi anlaşılması için ve hasta memnuniyetinin daha da artması için çalışmalarımız devam etmektedir. Bunun için elimizden geldiğince hastalıklar ve bu hastalıkların tıbbi beslenme tedavileri hakkında buradan sizleri bilgilendirmeye devam edeceğiz. Sağlıkla kalın…


kuşadası escort

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
OHAL dönemi sona erdi
OHAL dönemi sona erdi
150 bin TL kül oldu
150 bin TL kül oldu