YENİ OPEL ASTRA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

YENİ OPEL ASTRA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

YENİ OPEL ASTRA GÖRÜCÜYE ÇIKTI
YENİ OPEL ASTRA GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Opel çok tutulan Astra modelinin 2016’da yollara çıkacak olan ve bir önceki versiyonuna göre 200 kg daha hafif olan yeni versiyonunu tanıttı.

Opel'in en beğenilen modellerinden birisi olan Astra'nın görünümü 2016'da bir kez daha yenileniyor. 2016 Opel Astra bir önceki modeline göre 200 kg daha hafif ve iç mekanda da selefine göre bir çok değişiklik göze çarpıyor.

2016 Opel Astra, markanın yeni platformu üzerinde geliştirilmiş ve Opel'in son teknoloji ve motorlarıyla donatılmış. Yeni görünüm yanında Astra'nın en önemli yeniliği hafifleşmesi. Karoserde ve şaside ciddi anlamda bir hafifleme söz konusu. Yaklaşık yüzde 20'lik bir diyete gidilen karosere ek olarak, şasi de 50 kg daha hafif. Buna ek olarak, iç mekanda daha geniş yaşam alanı sunuyor.

Astra, 4370 mm uzunluğuyla selefine göre 50mm daha kısa. Ayrıca 26mm daha alçak tasarlanan model, 1460 mm'lik yüksekliğe sahip. Aracın aks mesafesi de 20 mm daha kısa. Opel yetkilileri tüm bu boyut küçülmelerine rağmen, iç mekan genişliği arttırmayı başarmış. Sonuç olarak, arka koltuklardaki yolcular için 35 mm ekstra diz mesafesi ve ön sıra ile arka sıra koltuklar arasındaki mesafede de ekstra alan elde edilmiş. Küçülen boyutların Yeni Astra'ya en önemli etkisi aerodinamik yapı denilebilir. Nitekim otomobilin sürtünme katsayısı 0.30cd'ye kadar düşürülmüş.

Yeni Astra'nın kaputunun altında da seçenekler oldukça fazla. 1.6 litrelik benzinli ve dizel üniteler, 95 HP'den 200 HP'ye kadar farklı güç seçenekleriyle sunulurken, tüm dizel motorlar start/stop sistemine sahip. Aracın en küçük hacimli motoru ise 1.0 litrelik direkt enjeksiyonlu 105 HP güç üreten Ecotec olurken, en dikkat çekici motoru ise yeni 1.4 litrelik direkt enjeksiyonlu, tamamen alüminyumdan yapılmış turbo beslemeli benzinli ünite. Bu ünite, 145 HP gücü ve 250 Nm torkuyla dikkat çekiyor.

YENİ OPEL ASTRA GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı
Benzin ve motorine zam!
Benzin ve motorine zam!