Yeni İmar Yolu Yapım Çalışmalarına Başlandı

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, kentin güney eksenli trafik akışına önemli katkılar sağlayacak yeni imar yolu çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulundu.

Yeni İmar Yolu Yapım Çalışmalarına Başlandı
Yeni İmar Yolu Yapım Çalışmalarına Başlandı

Başkan Yanılmaz’a denetimleri sırasında Ataşehir Mahalle Muhtarı Ali Dabakbaş, Aksaray Mahalle Muhtarı Abdullah Bayrak, Sürsürü Mahalle Muhtarı Abdulkerim Sarıaydın ve Hicret Mahallesi Muhtarı Murat Gülbasan da eşlik etti.
Hicret Mahalle Muhtarı Murat Gülbasan, dört mahalleyi birbirine bağlayan yeni imar yolunun trafik akışını büyük ölçüde rahatlatacağını belirtirken, Aksaray Mahalle Muhtarı Abdullah Bayrak yeni imar yolunun hem Aksaray Mahallesi’ne hem de diğer mahallelere nefes aldıracağını kaydetti.
Ataşehir Mahalle Muhtarı Ali Dabakbaş, Elazığ Belediyesi tarafından mahallelerine çok prestijli bir bulvar kazandırılacağını belirtirken, Sürsürü Mahalle Muhtarı Abdulkerim Sarıaydın da yapılan çalışmanın mahalleler açısından çok önemli olduğunu belirterek, Başkan Yanılmaz’a teşekkür etti.
BAŞKAN YANILMAZ: “KUZEY-GÜNEY EKSENLİ TRAFİK AKIŞINDA RAHATLAMA SAĞLANACAK” 
Şehir merkezindeki trafik yoğunluğuna alternatif çözümler üretmek amacıyla çalışmaların sürdürüldüğünü ifade eden Başkan Yanılmaz, Ataşehir, Sürsürü, Hicret ve Aksaray mahalleleri arasında ulaşımı güçlendirecek yeni imar yolundaki çalışmaların kısa sürede tamamlanarak halkımızın hizmetine sunulacağını kaydetti. Yaklaşık beş kilometre uzunluğunda ve 22 metre genişliğindeki yeni imar yolunun dört şerit olarak düzenleneceğini dile getiren Başkan Yanılmaz, “Güney çevre yoluna paralel ve dört mahallemizi yakından ilgilendiren yeni imar yolumuz, şehir merkezindeki güney-kuzey eksenli trafik yoğunluğunu büyük oranda rahatlatacaktır. Sürsürü, Aksaray, Hicret ve Sürsürü mahallelerimize hayırlı olsun. Bizler birlikte oldukça Elazığ’da çok daha güzel hizmetleri hayata geçireceğiz ve bu durumdan kazançlı çıkacak olan da Elazığ’ımız olacaktır” dedi.

Elazığ belediyesi elazığ yeni imar yolu elazığ haber elazığ son dakika haberleri
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tarihi başarı! Rekor geldi
Tarihi başarı! Rekor geldi
Herkesi sevindirecek haber: Artık ücretsiz olacak
Herkesi sevindirecek haber: Artık ücretsiz olacak