Yanılmaz'dan Zorluoğluna Dayanışma Ziyareti

Vali Murat Zorluoğlu, İstanbul Beşiktaş'ta Vodafone Arena Stadyumu yakınında hain terör örgütü tarafından düzenlenen terör saldırılarını bir kere daha lanetleyerek kınadı. Vali Murat Zorluoğlu yapmış olduğu açıklamada;

Yanılmaz'dan Zorluoğluna Dayanışma Ziyareti
Yanılmaz'dan Zorluoğluna Dayanışma Ziyareti
 
 
      İstanbul’da meydana gelen vahşi terör saldırısını bir kere daha buradan şiddetle lanetliyorum. Bu terör saldırısı neticesinde hayatlarını kaybederek şehit olan emniyet mensubu kardeşlerime ve sivil vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet diliyor, kederli ailelerine ve yüce Türk milletimize de bir kere daha başsağlığı dileklerim iletiyorum.
 
        Yine bu vesileyle bizlere geçmiş olsun ziyaretinde bulunarak güç veren değerli Belediye Başkanımız Mücahit Yanılmaz’a, Belediye Başkan Yardımcılarımıza ve Belediye Meclis Üyelerimize bu güzel ziyaret için teşekkür ediyorum.
Elazığ gerçekten bu manada özel ve güzel bir şehir. Terörle hiçbir zaman anılmayan ve daima teröre karşı duruşuyla bilinen ve bunuda her vesileyle yenileyen, ortaya koyan bir şehir. Bu vesileyle Elazığlı kardeşlerime de teşekkür ediyorum.
 
        Bugün ben twitter üzerinden başsağlığı mesajı yayınladıktan sonra Elazığlılara da bir çağrıda bulunmuştum. ‘Evlerimizi, işyerlerimizi bayraklarla donatarak, teröre karşı bir olduğumuzu, beraber olduğumuzu ve birlik olduğumuzu bir kere daha haykıralım’ demiştim. Çok sayıda olumlu cevap aldık ve inşallah bugünden itibaren bir kampanyaya dönüşür. Elazığ’da evlerimiz, işyerlerimiz Türk bayraklarıyla donatılsın.
 
        Sayın İçişleri Bakanımız şehitlerimizin veda töreninde ifade ettiler. PKK terör örgütü uzun zamandır Türkiye’de eylem yapıyor. Yaklaşık 35 – 40 sene oldu ancak şuana kadar elde ettiği bir başarı, bir metrekare toprak veya koparabildiği hiçbir şey yok. Dolayısıyla bu mücadelede terör örgütleri, Türkiye’ye karşı bir zafer, bir başarı elde edemeyeceklerini çok iyi biliyorlar. Zaten onların esasında maksadı bu değil. Onlar mümkün mertebe bizim gücümüzü azaltmak, bizi zayıflatmak ve bu tür eylemlerle halkımızı, vatandaşımızı yıldırmak, bezdirmek gibi bir maksat güdüyorlar. Bu şekilde Türkiye’yi gücünden ederek, zayıflatarak yeniden şekillendirilmeye çalışılan Ortadoğu’da masaya hiç oturmaması ya da otursa bile çok zayıf bir şekilde oturmasını temin etmektir. Bunu bütün milletimiz biliyor.
 
        Türkiye geçmişinde ve çok yakın zamanda 15 Temmuz’da Türk Milleti bir kere daha zor durumlarda milletimizin şahlandığını, ayağa kalkabildiğini ve gerçekten büyük mücadelelerden zaferle çıkabildiğini gösterdi. Bunu defalarca ispat ettik. Şu anda üzerimize farklı yöntemlerle, terör hadiseleriyle, ekonomik saldırılarla geliniyor. Ancak millet olarak büyük bir direniş gösteriyoruz. Büyük direnişin, millet olarak içerisinde olduğumuz için belki yaptığımızın çok farkında değiliz ancak yıllar sonra tarih kitaplarına altın harflerle yazılacak ve gelecek nesillere de aktarılmış olacak.
 
        Ben tekrar Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. Milletimizin başı soğulsun.” dedi.
elazığ belediye başkanı mücahit yanılmaz elazığ valisi murat zorluoğlu elazığ belediye başkanı ve valisi biraraya geldi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var