Vali Zorluoğlu Muharrem Ayı İftarına Katıldı

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu Elazığ Cem Kültür Vakfı’nda düzenlenen Muharrem ayı iftarına katıldı.

Vali Zorluoğlu Muharrem Ayı İftarına Katıldı
Vali Zorluoğlu Muharrem Ayı İftarına Katıldı

Vali Zorluoğlu ELCEM’e gelişinde Elazığ Cem Kültür Vakfı Başkanı Polat Şaroğlu ve Başkan Yardımcısı Cafer Yeşil tarafından karşılandı.

Programa Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, kamu kurumlarının temsilcileri ve çok sayıda davetli katıldı.

Programda Muharrem ayı orucu ve Kerbela hadisesi anlatıldı ve dua gerçekleştirildi.

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz yaptığı konuşmada Muharrem ayının özel bir dönem ve zaman dilimi olduğuna değinerek, Muharrem ayının ülkemizin birliğine ve dirliğine ayrı bir değer kattığını söyledi. Başkan Yanılmaz, 15 Temmuz darbe girişiminde ülkenin bütün kesimlerinin birlikte ve beraberce hareket ettiklerini de sözlerine ekledi.

Vali Zorloğlu: Alevi Kardeşlerimizin Ülkemizin Beraberliğinin Çimentosudur

Alevi vatandaşlara 15 Temmuz darbe girişiminde ülkenin birliğinden yana net bir tavır koymalarından dolayı teşekkür ederek sözlerine başlayan Vali Murat Zorluoğlu ise konuşmasında şunları kaydetti, “Ülkemiz zor günlerden geçmektedir. 15 Temmuz gecesi yaşananlar hepinizin malumudur. Bugün güneyde bulunan komşularımızın durumuna baktığımızda bu ülkelerde ne varsa, 15 Temmuz’da ülkemizi o ülkelere benzetme operasyonuydu. Amaçlanan ülkemizde silah zorluyla bir yönetim değişikliği değil aynı zamanda işgale açık bir ülke haline getirilmesi ve belki de bir iç savaşa sürüklemekti. 15 Temmuz’da darbe girişimine ve arkasındaki hain plana karşı durduk. Bu duruşta alevi toplumun çok büyük bir payı bulunmaktadır. Türkiye’de birlik ve beraberliğin çimentosu alevi kardeşlerimizdir. 15 Temmuz’daki duruşunuz bunun son örneği olmuştur. Bu sebeple sizlere devlet adına şükranlarımı sunuyorum. Alevi kardeşlerimizle sürekli bir araya geliyoruz, istişareler yapıyoruz. Sizlerin meseleleriniz bizim devlet olarak çözmemiz gereken sorunlardır. Sunni ve aleviler arasında hizmet açısından devlet kesinlikle bir ayırım yapmamaktadır, Elazığ’da da biz buna kesinlikle müsaade etmeyiz. Elazığ’daki kardeşlik hukuku, birlik ve beraberlik anlayışı devam edecektir.  Allah birliğimizi daim eylesin. Muharrem ayınız mübarek, oruçlarınız kabul olsun”. 

Vali Zorluoğlu Muharrem Ayı İftarına Katıldı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var