Vali Zorluoğlu Maden'de İncelemelerde Bulundu

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ilçe ziyaretleri kapsamında Maden’i ziyaret ederek, Maden Kaymakamlığında brifing aldı, yapılan bir toplantıda muhtarlar ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinledi.

Vali Zorluoğlu Maden'de İncelemelerde Bulundu
Vali Zorluoğlu Maden'de İncelemelerde Bulundu
 
 
Vali Zorluoğlu Maden’e gelişinde Maden Kaymakamı Ömer Büyükergene, Belediye Başkanı Musa Orhan ve diğer ilgililer tarafından karşılanmasının ardından Kaymakam Büyükergene’den ilçenin sorunları hakkında brifing aldı. 
 
Daha sonra Maden Belediyesi toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya Vali Murat Zorluoğlu, Vali Yardımcısı Mustafa Gül, Maden Kaymakamı Ömer Büyükergene Belediye Başkanı Musa Orhan, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.
 
Vali Zorluoğlu : 2016 Yılı Ülkemiz İçin Zor Bir Yıl Oldu
 
Toplantının açılışında bir değerlendirme yapan Vali Zorluoğlu, şunları söyledi, “Maden’de iki yıl içerisinde ikinci defa muhtarlarımızla bir araya geldik. Önceki toplantımızda da muhtarların sorunlarını dinlemiştik. Bu toplantımızda da muhtarlarımızın taleplerini ve şikâyetlerini dinleyecek ve ilgili kurum temsilcileri ile birlikte sorunları çözüme kavuşturmak için not alacağız. 
 
Bildiğiniz gibi 2016 yılı zor bir yıl oldu. 15 Temmuz’da bir grup vatan hainin darbe kalkışması ile vatandaşlarımızın iradesi ile seçilmiş Cumhurbaşkanı, Meclis ve Hükümetimizi düşürüp yönetimi ele geçirmek istediler. Bu kalkışmaya karşılık milletimiz tarihi bir duruş sergileyerek bu girişimi bastırmıştır, milletin iradesi ile seçilen Hükümetimiz ve Cumhurbaşkanımız görevinin başında kalmıştır. 
 
Devletimiz o tarihten buyana FETÖ ile bağlantılı yâda iltisaklı olanlar hakkında gerekli takibatları başlatmış ve bunlar kamudan uzaklaştırılmışlarıdır. Bu işlemleri yaparken ki temel kaygımız adalet ve hakkaniyetle işlem yapmak, iftiraya uğrayan varsa ve bu yapıyla iltisaklı olmayanları mağdur etmemektir. FETÖ ile iltisaklı ve irtibatlı olanların kamudan tasfiyeleri devam etmektedir. Tek bir PKK’lı, KCK’lı, FETÖ yâda DEAŞ mensubu kalmayıncaya kadar bu mücadelemiz devam edecektir. 
 
Vali Zorluoğlu : Terörle Mücadelede Destanlar Yazılıyor
 
2016 yılı terörle mücadele açısından altın bir yıl olmuştur.  Bu mücadeleler yapılırken destanlar yazılmış ve neticesinde devletimiz vatanımızın tamamına hâkim durumdadır. 2017 yılında da yapılacak çalışmalar ile terör örgütlerinin gündemden tamamen çıkarılması hedeflenmektedir. 
 
Vali Zorluoğlu : Referandumda Rejim Değil Sistem Değişikliği Oylanacak
 
Bildiğiniz gibi 16 Nisan’da bir referandum yapılacak ve sistem değişikliğine gidilecektir. Halkımızın onayına sunulacak olan yasa düzenlemesi meclisten geçti ve yapılacak referandum da halkın onayına sunulacaktır. Vatandaşlarımız bu sistem değişikliğine evet yâda hayır diyebilirler. Her iki netice de kıymetlidir. Bize düşen bu referandum oylamasında gerekli olan tedbirleri almak ve vatandaşlarımızın oylarını kullanmasını sağlamaktır. 
 
Yapılan değişiklik bir rejim değişikliği değildir. Yeni düzenleme ile parlamenter yönetim sisteminden Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçilmesi öngörülmektedir. Bildiğiniz gibi Anayasanın ilk dört maddesi muhafaza edilmektedir. Yapılacak olan düzenleme inşallah ülkemiz için daha güzel günlere ulaşmaya vesile olur”.
 
Vali Zorluoğlu daha sonra muhtarların sorunlarını dinledi, ilgili kurum temsilcileri de muhtarlardan ve vatandaşlardan gelen sorulara cevap verdiler.
 
Toplantının sonunda bir değerlendirme yapan Maden Belediye Başkanı Musa Orhan Maden’in en önemli sorununun bakır fabrikasının atıl durumda olması olduğunu belirterek, fabrikanın yeniden üretime geçmesini ve ilçedeki istihdama katkı sağlamasını beklediklerini söyledi. 
 
Kaymakam Ömer Büyükergene de ziyaret ve toplantıdan dolayı Vali Zorluoğlu’na teşekkür etti.
 
Toplantı sonunda Madenspor yöneticileri Vali Zorluoğlu’na forma takdim ettiler. 
Elazığ valiliği elazığ valisi murat zorluoğlu elazığ haber
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var