Vali Zorluoğlu: Hedef Eğitimde İlk Yirmide Olmak

Yöntem Okulları Müdürü Rahmi Güler, okul idareci, öğretmen ve öğrencileri yeni eğitim öğretim yılının başlaması nedeniyle Vali Murat Zorluoğlu’nu ziyaret ettiler.

Vali Zorluoğlu: Hedef Eğitimde İlk Yirmide Olmak
Vali Zorluoğlu: Hedef Eğitimde İlk Yirmide Olmak

Vali Zorluoğlu: Elazığ’da Eğitim Kalitesi Artmaktadır Ziyarette Elazığ’ın eğitim alanındaki çıtasının yükseldiğini açıklayan Vali Zorluoğlu şunları söyledi, “Yeni eğitim öğretim yılı öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve anne babalara hayırlı olsun. Nazik ziyaretiniz için de teşekkür ediyorum. Bazı sorunlar olmakla birlikte ilimizde yeni eğitim öğretim yılına iyi bir başlangıç yaptık. Var olan sorunları da zaman içerisinde, el birliği ile halledeceğiz. Elazığ’da eğitim kalitesi her geçen yıl biraz daha artmaktadır. 2015 – 2016 eğitim öğretim yılındaki TEOG ve LYS-YGS sonuçları bize ilimizdeki başarının arttığını göstermektedir. Bu durum memnuniyet verici bir sonuçtur. Emek veren bütün idarecilerimizi ve öğretmenlerimizi tebrik ediyorum”. 

Vali Zorluoğlu: Hedef Eğitimde İlk 20’de Olmak Elazığ’da eğitim alanındaki çalışmaların sonuçlarının sınav sonuçları ile kendisini gösterdiğine değinen Vali Zorluoğlu hedefin ilk yirmi olduğunu şu ifadelerle anlattı, “Elazığ eğitim alanında daha da ileriye gidebilecek bir ildir. Yapacağımız çalışmalarla hedefimiz Elazığ’ı Türkiye’de eğitim alanında ilk yirmi il içerisine sokmak olacaktır. Bununla ilgili her türlü çabayı sarf ediyoruz. Okulların kapasitelerinin artırılması başta olmak üzere fiziki imkânlarının geliştirilmesi ve sosyal olanaklarının daha iyi hale getirilmesi noktasında Milli Eğitim Bakanlığı, Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Özel İdaresi ile birlikte bir çalışma içerisindeyiz”.

Vali Zorluoğlu: Elazığ’da Özel Okulların Sayısı Artıyor Eğitim başarısının artmasında özel okulların da payı olduğuna değinen Vali Zorluoğlu “Elazığ’ın eğitimdeki başarısının artması sadece devlet okullarının değil özel okulların da çabaları ile olmaktadır. Elazığ’da son yıllarda özel okulların sayısı artış göstermekte ve bu okullarımız eğitim alanında sadece nicelik olarak değil nitelik olarak da önemli çalışmalar gerçekleştirmekteler. Eğitim bir kamu hizmetidir. Bu hizmet ister devlet tarafından verilsin, isterse özel sektör tarafından verilsin bir kamu görevidir. Özel okullar arasındaki rekabeti daha kaliteli eğitim açısından değerlendirmek lazımdır. Hem devlet okulları hem özel okullar birlikte beraberce çalışarak, birbirimizin eksiklerini tamamlayarak Elazığ’da eğitim alanında daha iyi yerlere geleceğiz”. 

Vali Zorluoğlu: Hedef Eğitimde İlk Yirmide Olmak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var