Vali Zorluoğlu Emniyet Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, İl Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti.

Vali Zorluoğlu Emniyet Müdürlüğünü Ziyaret Etti
Vali Zorluoğlu Emniyet Müdürlüğünü Ziyaret Etti

Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu, terör örgütü PKK tarafından bomba yüklü araçla düzenlenen saldırının ardından, Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ) yönelik soruşturma çerçevesinde kapatılan okula taşınan Emniyet Müdürlüğü’nü ziyaret etti. Birimlere uğrayarak, polis memurları ile sohbet eden Vali Zorluoğlu’na, Emniyet Müdürü Doğan Cangül eşlik etti. 18 Ağustos’ta PKK terör örgütü tarafından yapılan saldırı sonrasında İl Emniyet Müdürlüğü binasının kullanılmaz hale geldiğini belirten Vali Murat Zorluoğlu, “Emniyet hizmetleri halkın her an ulaşması gereken hizmetler olması hasebiyle yeni bir yer bulmamız gerekiyordu. Bu kapsamda da FETÖ/PDY terör örgütü ile iltisaklı olduğu için kapatılarak mülkiyete devlete geçen bu okulu yeni emniyet müdürlüğü olarak tespit ettik. Akabinde de emniyet müdürlüğümüz bu binaya yerleşti” dedi.
Binanın geçici olarak kullanıldığı dile getiren Zorluoğlu, “İnşallah çok kısa bir süre içerisinde ilimizde yeni bir İl Emniyet Müdürlüğü hizmet binası inşasına başlayacağız. O inşaat tamamlandığında burayı boşaltıp emniyet müdürlüğümüz bütün birimleriyle taşınacak. Burası da asli fonksiyonuna geri dönecek. Burayı inşallah okul olarak hizmete açacağız. Bu hain bombalı saldırı sonrasında yaptığımız çalışmalar sonrasında olayın faili olduğu çok sayıda kişi gözaltına aldık. 1 kişiden 5 tanesi adli işlemleri neticesinde tutuklandılar. Saldırıda dahili olan sorumlular böylece tespit edilmiş oldu. Bu olayla alakalı olduğu düşündüğümüz aranan kişiler var. İnşallah onlarda kısa bir süre içerisinde yakalanacak. Ve olay bütünüyle açığa çıkmış olacak” ifadelerini kullandı.
Ülkenin ciddi bir terör tehdidi altında olduğunu dile getiren Zorluoğlu, “Terörle mücadele hükumetimizin ve bizlerin en öncelikli meselesidir. Bu konuda hükümetimiz son derece kararlıdır. FETÖ, PKK ve DAEŞ terör örgütleriyle çok büyük bir mücadele içerisindeyiz. Bu mücadelede de büyük başarılar elde edilmiştir. İnşallah önümüzdeki dönem içerisinde ülkemizde bütünüyle terör meselesini gündemden çıkarmak için hükümetimizin doğrultusunda yoğun bir şekilde çalışıyoruz” diye konuştu.

Vali Zorluoğlu Emniyet Müdürlüğünü Ziyaret Etti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koruma altındaki su samuru görüntülendi
Koruma altındaki su samuru görüntülendi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi