Vali Kaldırım'dan, Karakoçan'da inceleme

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım Karakoçan ilçesinde yapılan çalışmaları yerinde inceleyip, çeşitli ziyaretlerde bulundu.

Vali Kaldırım'dan, Karakoçan'da inceleme
Vali Kaldırım'dan, Karakoçan'da inceleme  www.haberelazig.com

Vali Çetin Oktay Kaldırım, Karakoçan ilçesine giderek incelemelerde bulundu. ilçede  Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Mehmet Kocabey'den bilgi alan Vali Kaldırım, Karapınar köyüne geçerek muhtar Ramazan Batmaz ve köy sakinleriyle bir araya geldi.  Daha sonra İlçeye bağlı Kızılca köyünde, jeotermal sondaj arama çalışmaları ve şantiye alanını da gezen Kaldırım,hakkında görevlilerden bilgi aldı.

Hedefin 50 derece sıcaklığa ulaşmak ve bölgede çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte seracılık kurmayı hedeflediklerini aktaran Vali Kaldırım," Teknik çalışmalar yapılmıştı, lokasyon olarak bu bölge uygun görüldü. MTA Genel Müdürlüğümüz de protokole istinaden hem ekipmanı hem de elamanlarını gönderdi. Burada çalışmalara bir ay önce başlandı. 300 metrede 32 derece su buldular ama tabi bizim esas arzuladığımız nokta bu değil. Onu kapattılar. İnşallah 800 metreye kadar inilecek. Beklentimiz yüksek. Hedefimiz burada 50 derecenin üstünde. İyi bir sıcaklığı yakalayıp inşallah hem turizm açısından bu bölgenin gelişmesi coğrafya çok uygun hem de 3 bin dönüm civarında bir kamu arazisi var.  Hedefimiz, onu da tescil ettirip organize seracılık bölgesi kurmak”dedi.

Karakoçan İlçesine önem verdiklerini de ifade eden Vali Kaldırım, yurtdışında yaşayan ilçe sakinlerinin çoğunun seracılıkla uğraştığını ve bu vatandaşların, kendi ilçelerine yatırım yapmalarını sağlamayı amaçladıklarını aktardı.

Organik tarım ve seracılık yönünden sektörlerin gelişmesinin önemine değinen Vali Kaldırım," Bunları geliştirmek Karakoçan’a çok ciddi katkı sağlayacaktır. İnşallah jeotermal su ile yüksek maliyette aşılmış olur. Yatırımcılar hazır.  Yurt dışından Karakoçanlılar ve Elazığlıların da yatırım talepleri var. Kaymakam bey sürekli toplantı ve görüşmelerini yapıyor. Bizde bu neticeyi aldıktan sonra yurt dışı ziyaretleri yaparak iş adamları ile görüşüp, onları davet ederiz. Karakoçan’a ciddi bir katma değer katmış oluruz” diye konuştu.

Karapınar Köyünde yaşayan yatağa bağımlı  hasta Resul Akbulut’u evinde ziyaret eden Vali Kaldırım, taziye ziyareti ve okuma-yazma seferberliği kapsamında Karakoçan Nuri Özaltın İlkolunu’ndaki kursiyerlerle de görüştü.

 1989 yılında Siirt’te Şehit düşen Jandarma Er Aziz Özgü’nün ailesine giden Kaldırım, aileye Kur’an-ı Kerim ve bayrak verdi. İlçenin organize sanayi bölgesinde de ziyaretler yapan  Kaldırım, OSB Başkanı Özcan Demir'den kurulması planlanan 26 adet yatırım hakkında bilgi aldı.

elazığ valisi kimdir elazığ valisi çetin oktay kaldırım
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandı
Kredi çekeceklere müjde!
Kredi çekeceklere müjde!