Vali Kaldırım, tekstil ve çömlek fabrikalarını inceledi

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım, tekstil ve çömlek fabrikalarını ziyaret etti.

Vali Kaldırım, tekstil ve çömlek fabrikalarını inceledi
Vali Kaldırım, tekstil ve çömlek fabrikalarını inceledi www.haberelazig.com

Vali Çetin Oktay Kaldırım, haftanın ilk iş gününde organize sanayi bölgesinde bulunan tekstil ve çömlek fabrikalarını ziyaret etti.  Ziyarette incelemelerde bulundan Kaldırım, işletme sahipleri tarafından çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Çömlekçiliğin asıl merkezinin Elazığ olduğuna değinen Vali Çetin Oktay Kaldırım, “Çömlek işleri bu zamana kadar bir çok ilimiz ile öne çıkmış. Orada üretilen çömlekler ufak bir ısı sonucu parçalanabiliyor. Fakat ilimizde yapılan çömlekler yüksek ısıya dayanıklı olarak imal ediliyor. Buda ilimiz için bir artıdır. Çömlekçilik konusunda da şehrimizin ön plana çıkması için üretim kapasitemizi artırarak yolumuza devam edeceğiz”dedi.

Hizmete giren bir tekstil fabrikasının da yüzlerce kişiyi istihdam sağlayacağını aktaran Vali Kaldırım, “Aynı zamanda şehrimize katkıda bulunacaklar. Diğer bir tekstil fabrikası ise ürettiği ürünleri ulusal markalara pazarlayan bir kuruluşumuz. Burada bir çok vatandaşımız ekmek parası kazanıyor. İki fabrikamızın sahiplerini de kutluyorum. Şehrimiz için önemli bir işi göğüslüyorlar” şeklinde konuştu. Vali Kaldırım, fabrikalarda çalışanlarla da sohbet etti. 

porno izle
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Dağ keçisi öldürüp, karşı çıkan köylüyü darp ettiler
Dağ keçisi öldürüp, karşı çıkan köylüyü darp ettiler