Vali Kaldırım Kovancılar ve Palu İlçelerini Ziyaret Etti

İlçe ziyaretlerine devam eden Vali Çetin Oktay Kaldırım, Kovancılar ve Palu ilçelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Vali Kaldırım Kovancılar ve Palu İlçelerini Ziyaret Etti
Vali Kaldırım Kovancılar ve Palu İlçelerini Ziyaret Etti
Vali Çetin Oktay Kaldırım Kovancılar’a gelişinde Kovancılar Kaymakamı Hasan Gündoğdu, Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar ile idari ve askeri erkân tarafından karşılandı.
 
Kovancılar Kaymakamlığı ve Belediye Başkanlığını ziyaret ederek inceleme ve denetlemeler de bulunan Vali Çetin Oktay Kaldırım daha sonra Kaymakam Hasan Gündoğdu ve Belediye Başkanı Hacı Akpınar’dan ilçe de yürütülen projeler ve belediye çalışmaları hakkında brifing aldı.
 
Vali Kaldırım, Kovancılar ahşap ve bakır işlemeciliği kursunu ziyaret ederek burada eğitim alan bayan kursiyerlerden bilgi alarak çalışmalarından dolayı kursiyerlere teşekkür etti.
 
İlimiz Karakoçan ilçesinde PKK'lı teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Rıstam Çetin’in Kovancılar da ikamet eden ailesini ziyaret eden Vali Kaldırım, şehidimizin eşine Kur’an-ı Kerim ve bayrak takdim ettikten sonra Kovancılar Jandarma Özel Hareket Komutanlığına geçerek Şehit J. Uzm. Çvş. Rıstam Çetin adına yapılan çeşmenin açılışını yaptı.
 
Cuma namazı sonrası ilçe de esnaf ve vatandaşlarla bir araya gelerek sorunlarını dinleyen Vali Kaldırım daha sonra beş ilçemize hizmet edecek olan ETSO Kovancılar ilçe temsilciliği hizmet binasının açılış törenine katıldı.
 
Karakoçan, Kovancılar, Palu, Arıcak ve Alacakaya ilçelerine hizmet edecek olan TSO Kovancılar şubesinin açılış törenine Vali Çetin Oktay Kaldrım, Milletvekili Ejder Açıkkapı ve Metin Bulut, İlçe Kaymakamları ile Belediye Başkanları, İl Emniyet Müdürü Doğan Cangül, ETSO Başkanı İdris Alan ve davetliler ile çok sayıda vatandaş katıldı.
 
1920’den beri hizmet veren Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası ile ilgili bilgiler veren ETSO Başkanı İdris Alan; “Bugün 98 yıllık hizmet dönemi içerisinde ilk temsilcilik Kovancılar ilçesinde açılmaktadır. Kovancılar ilçemiz jeopolitik konumu nedeniyle diğer ilçelerimizin merkezi konumundadır. Odamızın bugün tüm ilçelerdeki toplam üye sayısı 650 olup bu sayının 454’ü bu bölgelerde bulunan ilçelerde yer almaktadır. İlimizin doğusundaki bu ilçelerimiz en fazla üyelerimizin bulunduğu yer olduklarını” ifade etti. 
 
Umudun şehri, yoların kesiştiği yer olan Kovancıların, bir köyden bir şehre dönüşmesinin bulunduğu konum olduğunu ifade eden Kovancılar Belediye Başkanı Hacı Akpınar, “ETSO’nun bu jestinden dolayı yönetim kuruluna ve başkanımız İdris Alan’a çok teşekkür ediyorum. TSO’nun burada böyle bir temsilcilik açması bölgedeki iş adamlarımızın özellikle ticaretle uğraşan tüm halkımızın ekonomik açısından büyük katkı sağlayacaktır” dedi.
 
Ticaret ve Sanayi Odasının Kovancılar Temsilciliğinin önemine değinen Milletvekili Metin Bulut ise, “Ekonomik açıdan bu bölgenin önemini açabilecek ve işlerini kolaylaştırabilecek bir temeli atıyoruz. Bu sadece Kovancılar’a değil tüm bölgeye hizmet edecek olup işleri de kolaylaştıracaktır. Bölgelerin gelişmesi artık ekonomik gelişme ile mümkün. Bir bölge ekonomik açıdan kalkınamıyorsa gelişemiyorsa o bölgede tam anlamıyla bir gelişmeden söz etmek mümkün değildir. Bunun böyle bir şeye öncülük edeceğini düşünüyorum” ifadelerini kullandı.
 
Kovancılar da açılan bu temsilcilikle bölgeye azami derecede hizmet edeceğini belirten Milletvekili Ejder Açıkkapı ise “110 bin insanımızı yakından ilgilendiren bu temsilcilikle vatandaşlarımız işlerini kısa sürede halledecek. Günümüzde Türkiye’de yaşanan ve birçoğumuzun takdir ederek izlediği birçok gelişmeye şahitlik ediyoruz. Türkiye her alanda olduğu gibi sanayileşmede de birçok ülkeye örnek oluyor” dedi.
 
İşlemlerin yerinde yapılması açısından çok iyi bir yer olduğunu belirten Vali Çetin Oktay Kaldırım ise “Kovancılar Ticaret ve Sanayi Odası Temsilciliğinin hem iş adamları, hem esnaf, hem de yeni girişimciler için çok önemlidir. Kalınmamız arttığında, dünyada çok önemli bir aktör olduğumuzda, dünyaya farklı bir medeniyet getireceğiz. 110 bin kişiye hitap ediyor. Bu açıdan işlemlerin yerinde yapılması açısından çok iyi bir yer oldu. Elazığ’ımız özellikle tarım ve hayvancılıkta gerçekten iyi ve potansiyeli olan bir bölge. Alt yapı hizmeti çok iyi. Ters lalemizin olduğu, yeraltı kaynakların çok iyi olduğu önemli bir bölgedir” ifadelerini kullandı.
 
Konuşmaların ardından Vali Kaldırım ve diğer katılımcılar ile birlikte ETSO Kovancılar İlçe temsilciliğinin açılış kurdelesini kestiler.
 
Kovancılar ilçesi temaslarından sonra Palu ilçesine geçen Vali Çetin Oktay Kaldırım, ilk ziyaretini Palu ilçesine bağlı Gökdere Köyü yakınlarında teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan güvenlik korucusu Abdulzeyid Arıkanoğlu’nun ailesini ziyaret ederek şehidimizin oğluna Vali Çetin Oktay Kaldırım, Milletvekili Ejder Açıkkapı ile birlikte Kur’an-ı Kerim ve bayrak takdim ettiler.
 
Vali Kaldırım, Milletvekili Açıkkapı ile birlikte Palu ilçemizde esnaf ve vatandaşlarımızı ziyaret ederek istek ve sorunlarını dinlediler.
 
Gönül dostu, kanaat önderi Zülküf Efendi’yi ziyaret eden Vali Kaldırım ve Milletvekili Açıkkapı daha sonra  “Aydınlık Yarınlar” projesi kapsamında 48 bayan kursiyerin katıldığı ahşap yakma ve çinicilik kursu, Palu Kadınlar Toplum ve Eğitim Merkezi halı dokuma kursu ve Halk Eğitim Merkezi’n de sedef kakma eğitimini alan kursiyerlerle bir araya gelerek yapmış oldukları el emeği göz nuru eserler hakkında bilgiler alarak kursiyerlerle sohbet ettiler.
 
Vali Çetin Oktay Kaldırım son olarak Palu ilçesinde bulunan tarihi mekânları, Palu Kalesi ve bölgesini gezerek incelemelerde bulundu.
Elazığ Valiliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adıyaman’dan acı haber! Şehitlerimiz var
Adıyaman’dan acı haber! Şehitlerimiz var
Araç sahiplerine kötü haber! Büyük zam geldi
Araç sahiplerine kötü haber! Büyük zam geldi