Vakıflar Haftası Elazığ'da Kutlanmaya Başlandı

Vakıflar Haftası münasebetiyle Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüğü, İzzetpaşa Vakfı ve ELESKAV temsilcileri Vali Murat Zorluoğlu’nu makamında ziyaret etti.

Vakıflar Haftası Elazığ'da Kutlanmaya Başlandı
Vakıflar Haftası Elazığ'da Kutlanmaya Başlandı
Ziyarette konuşan Malatya Vakıflar Bölge Müdür Vekili Azra Yavaşoğlu; devlet yaşasın anlayışıyla tüm vakıf eserlerini onardıklarını ifade ederek,  vakıf ruhunu
geleceğe doğru bir şekilde yansıtmak için gayret sarf ettiklerini vurguladı.
 
Malatya Vakıflar Bölge Müdürlüğü olarak muhtaçlara yardım ettiklerini, öğrencilere burs verdiklerini ve en önemlisi vakıf eserlerinin yaşamasına gayret gösterdiklerini söyledi.
 
Her yıl farklı bir tema ile kutlanan Vakıflar Haftasının bu yılki temasının Kudüs olduğunu belirten Yavaşoğlu, yardımlarından ve ilgisinden dolayı Vali Zorluoğlu’na şükranlarını iletti.
 
Vali Murat Zorluoğlu da bu ziyartten memnun olduğunu dile getirerek, “Vakıflar medeniyetimizin değerleridir. Vakıf eserleri geçmişimizle bugünü ve bugünümüzü de geleceğimizle bağlayan unsurladır. Bu manada Vakıflar Genel Müdürlüğünün özellikle son yıllardaki çalışmaları göz kamaştırıcı. Çok uzun yıllar ülkemizde vakıf eserleri maalesef hak ettikleri değeri göremedi ve kendi kaderlerine terk edildi. Ancak son zamanlarda devletimiz Vakıflar Genel Müdürlüğü eliyle büyük yatırımlar yapmaya başladı. Birçok Osmanlı Dönemi eseri gün yüzüne çıkarıldı. Hem insanımızın hem tüm insanlığın hizmetine sunuldu. Bölge Müdürlüğü Elazığ’da da büyük çalışmalar yaptı; Harput’ta, Keban’da, Palu’da çok güzel işleri var. İnşallah bundan sonra da Vakıflar Genel Müdürlüğü ve diğer vakıflar beraber çalışarak ülkemizdeki vakıf eserlerini insanlığa kazandırmaya devam eder. Bu yıl da Kudüs teması çok anlamlı olmuş. Kudüs üç büyük din için de çok kutsal bir yer. İnsanlığın ortak mirası. Bu tema ile dünya mirasına da ne kadar önem verdiğiniz ortada. Vakıflar Haftası kutlu olsun diyor, bu nazik ziyaretinizden dolayı da hepinize teşekkür ediyorum.” dedi.
 
Malatya Vakıflar Bölge Müdür Vekili Azra Yavaşoğlu ve beraberindeki heyet, gerçekleştirdikleri nezaket ziyaretinde Vali Zorluoğlu’na tablo hediye etti.
elazığ vakıflar elazığ valiliği
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı
Tunceli'de kar ve tipiye yakalanan 301 kişi kurtarıldı
Benzin ve motorine zam!
Benzin ve motorine zam!