Turkcell'de Depolama Servisi Değişti

Türkiye'nin en çok tercih edilen bireysel depolama servislerinden biri olan 'Akıllı Depo', dünya çapında daha büyük kitlelere hizmet vermek için ilk adım olarak uygulamanın ismi lifebox olarak değiştirildi.

Turkcell'de Depolama Servisi Değişti
Turkcell'de Depolama Servisi Değişti

Turkcell, bireysel veri depolama servisi Akıllı Depo’nun ismini değiştirerek lifebox yaptı. Şirketten yapılan açıklamaya göre; halihazırda 3,2 milyon kullanıcıya hizmet veren Türkiye’nin en popüler bireysel depolama servisinin, Türkiye’deki tüm internet kullanıcılarına ve global ölçekte dünya pazarına açılma yolunda önemli bir adım atılmış olduğu bildirildi. Yeni özellikler ile kullanıcılar artık lifebox’taki fotoğraf ve videoları arasında tarihe veya fotoğrafın çekildiği yere göre arama yapabiliyor. Örneğin Bodrum’da çekilen fotoğrafları listelemek için lifebox’taki arama kısmına 'Bodrum' yazmak yeterli oluyor. Kullanıcılar fotoğraf ve videolarından dilediklerini seçip kendi hikayelerini oluşturarak, bu hikayeleri sosyal medyadan paylaşabiliyorlar. Fotoğraf baskı özelliği ile ise kullanıcılar seçtikleri fotoğrafları baskıya gönderip isterlerse fotoğraf kağıdına, isterlerse kupa, puzzle, kanvas tablo baskısı şeklinde bastırarak kargo ile adreslerine gönderilmesini sağlayabiliyorlar.

Yapılan açıklamada, bugüne kadar 2,5 milyon GB’tan fazla verinin yedeklendiği lifebox’ta, kullanıcıların bilgileri üst düzey şifreleme ile saklandığı, bu sayede kullanıcılar fotoğraf, video veya diğer dokümanlarını güvenle yedekleyebildiği belirtildi. Lifebox’taki otomatik yedekleme özelliği ile çekilen fotoğraflar otomatik olarak kullanıcıların lifebox hesabına yedeklendiği belirtilerek, bu özellik sayesinde kullanıcıların telefonu bozulsa veya kaybolsa bile kullanıcıları fotoğraf ve videolarına diledikleri zaman diledikleri yerden ulaşılabildiği kaydedildi.

Ayrıca, Platinum kullanıcılarına 500 GB’lık saklama alanı ve 5 GB’lık mobil internet kullanımı sunulan uygulamanın, akıllı telefon ve tabletlere AppStore ve Google Play’den ücretsiz indirilebildiği açıklandı. 

Turkcell'de Depolama Servisi Değişti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Malatya’da deprem!
Malatya’da deprem!
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandı