Türk Veteriner Hekimliği Elazığ'da Kutlandı

Elazığ’da, Türk Veteriner Hekimliği Öğretimi’nin 174. yılı kutlandı.

Türk Veteriner Hekimliği Elazığ'da Kutlandı
Türk Veteriner Hekimliği Elazığ'da Kutlandı

Türk Veteriner Hekimliği Öğretimi’nin 174.Yılı, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde düzenlenen bir törenle kutlandı. Veteriner Hekimliği Öğretimi’nin önemine vurgu yapılan törende, Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nin kuruluşundan bugüne yaşanan gelişme süreci anlatıldı.
Prof. Dr. Mustafa Temizer Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen törene, Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Veteriner Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Sadık Yılmaz, Veteriner Hekimler Oda Başkanı Cazip Bulut, öğrenciler ve çok sayıda davetli katıldı.
Sadece eğitim alanların değil, eğitim verenlerinde sahada olması gerektiğini belirten Rektör Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, veteriner hekimliğin insan sağlığı ve üretimi açısından da önemli olduğunu kaydetti.
Eğitimcilerin edindikleri bilgileri kendilerinden sonra gelecek nesillere aktarması gerektiğini ifade eden Demirdağ, “Veteriner hekimlik sadece kendi alanıyla ilgilenen bir sektör değil. İnsan sağlığı ve üretim açısından da önemli. Ziraat fakültelerinin de kurulmasının bir anlamı var. Hayvanların beslendiği ortamın oluşması ve ıslahı açısından da önemli. Modern anlamda tarımın iyileştirilmesine yönelik kullanılan ilave zirai teknikler verimi etkilediği gibi hayvanları da etkiliyor. Bunu tüketen insanları ve herkesi etkilediğinin farkında olmak gerekiyor. Bu açıdan üniversitemizin veteriner fakültesi de Türkiye’de kurulan ikinci fakültedir. Ülkemizde veteriner yetiştirme açısından en önemli görevi hocalarımız, gayretleriyle yerine getiriyorlar. Fakültemiz üniversitemizin kurucu fakültelerindendir. Verilen eğitimlerle de bunu ispatlamaya çalışıyoruz” dedi.
Programın ardından katılımcılara süt ikram edildi.

Fırat Üniversitesi Veteriner Fakültesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Benzin ve motorine zam!
Benzin ve motorine zam!
Elazığ’a hasta getiren ambulans kaza yaptı
Elazığ’a hasta getiren ambulans kaza yaptı