Tunceli’de terör tepkisi

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde terör örgütü MLKP tarafından öldürülen Rıza Örük’ün oğlu, Onur Örük tepkisini dile getirdi..

Tunceli’de terör tepkisi
Tunceli’de terör tepkisi

Tunceli’nin Ovacık ilçesinde terör örgütü MLKP tarafından öldürülen Rıza Örük’ün oğlu, Onur Örük tepkisini dile getirdi.
Tunceli’nin Ovacık İlçesi Yaylagünü Köyü’nde 22 Eylül günü terör örgütü MLKP tarafından öldürülen Rıza Örük’ün oğlu, İnsan Hakları Derneği (İHD) Tunceli Şubesi’nde basın açıklaması yaptı.
Aile adına konuşan Rıza Örük’ün oğlu Onur Örük,"Söz konusu örgüt er ya da geç işlediği cinayetten dolayı özür dileyecektir. Lakin bu şimdiden bilinsin ki bizler katledilen insan adına özür kabul etmeye ve birilerini affetmeye yetkili değiliz. Bu cinayetin özrü olmaz, olmayacaktır. Bizi bir nebze olsun rahatlatacak tek şey, bu cinayet kültürünün mahkum edilerek tarihin çöplüğüne gönderilmesi olacaktır"dedi.
Ailesi olarak babalarının öldürülmesindeki sis perdesinin kaldırılmasında İHD, siyasi parti ve sivil toplum örgütlerinin bir an önce üzerilerine düşeni yapmaları gerektiğini aktaran Örük, Son olarak söyleyeceğimiz, Halk adına mücadele yürüttüğünü söyleyen bir örgütün halkın değerlerinden ne kadar uzak olduğunu ocakzade mensubu olan Rıza Örük’ün bu yass-ı matem ayında katledilmesi akıllara durgunluk vermektedir"diye konuştu.
İHD Şubesi’ndeki açıklamada konuşan Şube Başkanı Gürbüz Solmaz, kendilerinin dernek olarak sürekli yaşamı savunan, hak ihlallerine karşı duran bir sivil toplum örgütü olarak Örük Ailesine başsağlığı dilediklerini aktardı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var