Tunceli’de PKK’nın ecza ve malzeme depoları ele geçirildi

Tunceli’de Kutuderesi bölgesinde düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK’nın ecza ve malzeme deposu olarak kullandığı 3 sığınak ile bir mağarada 600 adet serum, bin adet ilaç, bin 240 adet ayakkabı ve çok sayıda malzeme ele geçirildi. Tunceli Valiliği, merkez kırsalı Kutuderesi bölgesinde İl Jandarma Komutanlığına bağlı özel timler tarafından operasyon yapıldığını bildirdi. Valilik açıklamasında, "İlimiz merkez kırsalında İl Jandarma Komutanlığımızca başlatılan operasyon kapsamında teröristlere ait 3 sığınak ve 1 doğal yarık içerisinde, bin 240 çift ayakkabı, 600 adet serum, bin adet tıbbi ilaç, 2 adet şişme yatak, 2 adet şişirme pompası, 8 adet akü, 2 adet katır semeri, 1 adet jeneratör, 1 adet tüp, 1 adet uyku tulumu, 5 adet sırt çantası, 1 adet topraktan yapılmış fırın, 2 adet kilim, çok miktarda yaşam, tıbbi ve temizlik malzemesi ele geçirilmiştir" denildi..

Tunceli’de PKK’nın ecza ve malzeme depoları ele geçirildi
Tunceli’de PKK’nın ecza ve malzeme depoları ele geçirildi

Tunceli’de Kutuderesi bölgesinde düzenlenen operasyonda terör örgütü PKK’nın ecza ve malzeme deposu olarak kullandığı 3 sığınak ile bir mağarada 600 adet serum, bin adet ilaç, bin 240 adet ayakkabı ve çok sayıda malzeme ele geçirildi. Tunceli Valiliği, merkez kırsalı Kutuderesi bölgesinde İl Jandarma Komutanlığına bağlı özel timler tarafından operasyon yapıldığını bildirdi. Valilik açıklamasında, "İlimiz merkez kırsalında İl Jandarma Komutanlığımızca başlatılan operasyon kapsamında teröristlere ait 3 sığınak ve 1 doğal yarık içerisinde, bin 240 çift ayakkabı, 600 adet serum, bin adet tıbbi ilaç, 2 adet şişme yatak, 2 adet şişirme pompası, 8 adet akü, 2 adet katır semeri, 1 adet jeneratör, 1 adet tüp, 1 adet uyku tulumu, 5 adet sırt çantası, 1 adet topraktan yapılmış fırın, 2 adet kilim, çok miktarda yaşam, tıbbi ve temizlik malzemesi ele geçirilmiştir" denildi.

Dünde silah deposu ele geçirildi
Aynı bölgede dün yapılan operasyonda bölücü terör örgütünün kullandığı bir sığınak imha edildi.
Depo olarak kullanılan sığınakta 7 adet kalaşnikof, 3 bin adet mermi, 4 adet dürbün, 5 adet telsiz ile 9 adet güç kaynağı bulunmuştu. Bölgede operasyonların aralıksız devam ettiği bildirildi.

izmir escort

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Genç kızın cesedi baraj gölünde bulundu
Genç kızın cesedi baraj gölünde bulundu
Pertek’te feci kaza!
Pertek’te feci kaza!