Tetiş Yapı Elazığspor’un altyapısı güçleniyor

“Elazığspor Futbol Okulu Projesi” İçin İmza Töreni Yapıldı Tetiş Yapı Elazığspor’umuz, futbol okulu projesini hayata geçiriyor.

Tetiş Yapı Elazığspor’un altyapısı güçleniyor
Tetiş Yapı Elazığspor’un altyapısı güçleniyor www.haberelazig.com

Futbol Okulu projesinin imza töreni bugün gerçekleştirildi.Kulüp tesislerimizde gerçekleştirilen törene Kulüp Başkanımız Sedat Karataş, Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü Futbol Okulu Sportif Direktörü Fatih Ahmet Çakar ve basın mensupları katıldılar.

İmza töreninde ilk olarak konuşan Kulüp Başkanımız Sedat Karataş, Elazığspor Kulübü’nün açılacak olan futbol okuluyla birlikte altyapısının daha güçlü olacağını vurguladı.

Gençlerin bordo-beyazlı kulübe kazandırılması adına önemli bir gelişme olduğunu ifade eden Karataş; “Elazığspor Kulübü olarak yine bir ilki gerçekleştireceğiz. Gençlerimizi topluma ve altyapımıza kazandırma adına, Elazığspor Kulübü’ne kazandırma adına Elazığspor Futbol Okulu açılmasıyla ilgili bir sözleşme imzalıyoruz. Bu yapılacak olan işlemle birlikte Elazığspor’umuzun altyapısının daha güçlü olacağını ve gençlerimizin mahalle aralarında futbol oynayan çocuklarımızın ileri ki yıllarda Elazığspor’a kazandırma adına büyük önem teşkil ettiğini düşünüyorum. 1967 yılında kurulan Elazığspor Kulübü’nün ilk kez bir futbol okulu olacak. Bütün yetki, sorumluluk ve kontrolü Elazığspor Kulübü’nde olacak. Elazığspor Futbol Okulunun Elazığ’a ve Elazığspor’a hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerinde bulundu.

Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü Futbol Okulu Sportif Direktörü Fatih Ahmet Çakar’da futbol okuluyla ilgili bilgiler vererek; “Elazığspor Futbol Okulu projesinin hayata geçirilmesinde desteklerini esirgemeyen Kulüp Başkanımız Sedat Karataş’a, 2. Başkanımız Karahan Çelik’e ve saygı değer yönetim kuruluna çok teşekkür ederim. Futbol okulumuzun ilk amacı öncelikle iyi insan sonrasında ise iyi bir futbolcu olma konusunda eğitim vermektir. En değerli varlıklarımız olan çocuklarımızın topluma sağlıklı bireyler olarak kazandırılması temel hedefimizdir. Kulüp altyapılarının ihtiyaçlarına cevap verecek teknik-taktik ve kondisyonel futbolcuların yetiştirilmesindeki ilk basamak iyi futbol okullarıdır. Bu bilinçle Elazığspor Futbol Okulu, 06-15 yaş grubunun fizyolojik özelliklerini dikkate alarak Altyapı Koordinatörü Mehmet Kaplan öncülüğünde hazırlanmış antrenman programları ile çocukların bedensel gelişimine katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Okul öncesi ve okul dönemindeki çocukların oyun ihtiyaçlarının en üst düzeyde olduğu düşünülerek oyun formatında hazırlanmış antrenman programları ile çalışmalarını sürdürecektir. Spor ahlakını kazanmış, kulübüyle özdeşleşmiş ve yetenekleri ile ön plana çıkmış olan çocuklarımız yarışmacı gruplara alınarak var olan yeteneklerinin en üst düzeye çıkarılması hedeflenmiştir. Futbol okulumuzun antrenmanlarına Elazığspor Futbol Okulunun malzemeleri ile katılım olacaktır. Futbol okulumuz yılın 12 ayı hizmet verecek ve sporcularımız için servis imkanı sağlanacaktır” ifadelerinde bulundu.

Konuşmaların ardından Elazığspor Futbol Okulu’nun açılmasıyla ilgili imzalar atıldı.

Elazığspor Futbol Okulu kayıtları bugünden itibaren başlarken, kayıt yapmak isteyen sporcuların  Üniversite Mahallesi Hanköy sokakta bulunan Elazığspor Futbol Okulları ofisine başvurmaları gerekmektedir.Öte yandan Futbol okulu antrenmanları 23 Nisan’da start alacaktır.

elazığspor elazığspor haberleri elazığspor haber Fatih Ahmet Çakar sedat karataş
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tunceli'de teröristlerin inlerine girildi
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var
Tır ile otobüs çarpıştı, çok sayıda yaralı var