TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR

Elazığ Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfın, Harput Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi’nde yaşanan olaylarla ilgili bir basın açıklaması yaptı

Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verdi; 12.03.2015 tarihinde ulusal basında yer bulan,  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Harput Bakım ve Sosyal Rehabilitasyon Merkezi’nde gerçekleştiği iddia edilen ve 2014 Mart ayında yargıya intikal ettiği öğrenilen; başhekim yardımcılarından müdürlere, memurlardan taşeron işçilere kadar birçok çalışanın müdahil olduğu menfur olayı Elazığ Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak nefretle kınıyoruz.

Ne yazık ki cinsel istismar içerikli adli vakaları bu aralar ülke gündeminde sıklıkla görmekteyiz. Ülkede yaşanan bu ahlaki çöküntü ve anormal hadiselerin her geçen gün artması gelecek için bizi daha da kaygılandırmaktadır. Bununla beraber bugün karşı karşıya kaldığımız bu sinirleri alt üst eden hadisenin Aziz Şehir Elazığımızda olması ve devletten başka kimsesi olmayan çocuk yaştaki  kızlarımızın her türlü istismardan korunup kollanması gereken bir kurumda tam tersine bu şekilde istismar edilmeleri bizleri daha derinden yaralamıştır.

Teşkilat olarak temennimiz, bu hadisede adaletin tecellisi noktasında tek bir usulsüzlüğe, adam kayırmaya ve mağdurların acılarının derinleştirilmesine mahal verilmemesidir.

Bundan sonrası için bu tür toplumsal cinnet vakalarının önlenmesi adına acilen ilgili merciiler tarafından çok ciddi çalışmalar yürütülmesi gerekmektedir.

Hem Elazığ Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı olarak hem de “Kimsesizlerin Kimsesi” Cenab-ı Hakk’ın kulları olarak bu kızlarımızın sahipsiz olmadığını, yargılama sürecinin tarafımızca da yakinen takip edileceğini kamuoyu ile paylaşıyoruz.

TEPKİLER ÇIĞ GİBİ BÜYÜYOR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Enflasyon rakamları açıklandı
Enflasyon rakamları açıklandı
Kredi çekeceklere müjde!
Kredi çekeceklere müjde!